*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (2-2-2).

Δείτε τα Προγνωστικά Σούπερ Λιγκ 2

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ

Προηγούμενο ματς: Δεν τα κατάφερε στο κομβικό ματς απέναντι στο Αιγάλεω εκτός έδρας, και ηττήθηκε με 1-0 την περασμένη αγωνιστική. Το γκολ για το «Σίτι» πέτυχε ο Μπάμπης στο 61′.

Πάνω που κατάφερε να κάνει σεφτέ στις νίκες μετά από τέσσερις μήνες αγωνιστικής δράσης, ήρθε η ήττα στον Ασπρόπυργο από το Αιγάλεω για να επαναφέρει τον προβληματισμό. Ειδικά από την στιγμή που κέρδισε ο Τηλυκράτης και έπεσε ξανά στην τελευταία θέση, που οδηγεί στον απευθείας υποβιβασμό. Η εικόνα της δεν ήταν κακή, ειδικά στην επανάληψη δέχτηκε το γκολ κόντρα στην ροή του ματς, ενώ έχασε σπουδαία ευκαιρία για να ισοφαρίσει στο φινάλε αλλά μάταια.

Επιλέχθηκε να εκτίσουν την ποινή του στο σημερινό ματς οι Ντε Ολιβέιρα και Μούλντερ. Τραυματίες παραμένουν οι Μπαξεβάνος, Ιατρούδης και Μπεντοϊσβίλι, ενώ δεν υπολογίζεται καιρό τώρα ο Κούτσιας.

Παναχαϊκή Στατιστικά

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

ΧΑΝΙΑ

Προηγούμενο ματς: Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι που τα είχε όλα, έμεινε στο 1-1 με αντίπαλο την Καλαμάτα εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος (34′), στην συνέχεια η αντίπαλος έμεινε με δέκα λόγω αποβολής του Αρίμπας (48′), ενώ οι ισορροπίες αποκαταστάθηκαν λίγο αργότερα με αποβολή του Λεμονή (67′), όταν έκανε πέναλτι. Ο Πασάς αστόχησε σε αυτό (69′) και λίγα λεπτά αργότερα τιμώρησε την Καλαμάτα ο Ελευθεριάδης (73′).

Ματς με άγρια ομορφιά αυτό απέναντι στην Καλαμάτα, εν τέλει ο βαθμός αφήνει μάλλον ικανοποιημένα τα Χανιά, που παραμένουν σε απόσταση βολής από την πρωτοπόρο Καλλιθέα (-3). Παραμένουν αήττητη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια (2-2-0), θέλουν να πάνε στο ντέρμπι κορυφής με την Καλλιθέα δίχως απώλειες.

Εκτός αποστολής έμειναν οι Λεμονής και Βουό που αποβλήθηκαν στο ντέρμπι με την Καλαμάτα, καθώς και ο Ντίας που επιλέχθηκε από τον τεχνικό Ταουσιάνη να εκτίσει την ποινή του σήμερα. Τραυματίας παραμένει ο Έντγκαρ, ενώ απέκτησε ως δανεικό τον κίπερ Κλέιμαν από τον ΠΑΣ Γιάννενα.