*6η αγωνιστική των πλέι-άουτ.

*Στην κανονική διάρκεια: Ατρόμητος – Παναιτωλικός 3-2, Παναιτωλικός – Ατρόμητος 1-0.

*Ο Ατρόμητος έχασε μόλις τέσσερις φορές στα τελευταία 16 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (8-4-4).

*Σκόραρε ο Ατρόμητος στα τελευταία 15/18 ματς κόντρα στον Παναιτωλικό.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Προηγούμενο ματς: Eκτός έδρας επικράτηση 2-0 επί του Αστέρα Τρίπολης. Το 0-1 ο Ντίας στο 31’, το 0-2 έκανε ο Ζοάο Πέδρο στο 67’, δίκαιο το αποτέλεσμα.

Τρομερή εμφάνιση απ’ τον Παναιτωλικό την περασμένη εβδομάδα στο εκτός έδρας ματς με τον Αστέρα Τρίπολης, πήρε νίκη που ίσως του χαρίσει την παραμονή. Έκανε ό,τι ήθελε στο πρώτο ημίχρονο, σκόραρε στο 31’ με τον Ντίας και είχε κι άλλες φάσεις για γκολ, δικαιούταν ευρύτερο προβάδισμα. Στο δεύτερο μέρος οι Αρκάδες προσπάθησαν να βγάλουν περισσότερη ενέργεια, αλλά δεν κατάφεραν κάτι, το 0-2 στο 67’ «κλείδωσε» τη νίκη για τον αποφασιστικό Παναιτωλικό, που είχε πολύ σοβαρή εικόνα και επικράτησε δίκαια.

«Είμαι πολύ χαρούμενος, που κάναμε μια πολύ σημαντική νίκη, που την χρειαζόμαστε πάρα πολύ, απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο. Για εμάς, είναι μια μικρή επιβράβευση για τον κόπο που κάνουν τα παιδιά σε όλο το πρωτάθλημα. Εύχομαι, στο τέλος να καταφέρουμε να μείνουμε στην κατηγορία», είπε ο κόουτς Πετράκης.

Η ομάδα του πήρε την τρίτη νίκη στα πλέι-άουτ και “ανέπνευσε” βαθμολογικά, ανέβηκε στους 30 πόντους και πλέον βρίσκεται στο +2 απ’ τη ζώνη του υποβιβασμού, στο +1 απ’ τον Βόλο. Κρατά την τύχη της στα χέρια της, κλείνει τη χρονιά κόντρα σε Ατρόμητο και ΟΦΗ (εκτός), δύο ομάδες χωρίς τρομερό βαθμολογικό κίνητρο.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 στα 8/15 τελευταία παιχνίδια του.

*G/G στα 9/15 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-1 επί του Ατρομήτου. Το 1-0 ο Καμαρά στο 16’, ο Ατρόμητος ήταν ανώτερος και είχε ευκαιρίες. Στο 64’ το 1-1 απ’ τον Σνάιντερλεν, το 1-2 ήρθε απ’ τον Ματέους Σάντος στο 67’.

Υπέστη την πρώτη ήττα των πλέι-άουτ, δεν κατάφερε να πάρει κάτι στο εντός έδρας ματς με την Κηφισιά. Καλό το πρώτο ημίχρονο, οι Περιστεριώτες προηγήθηκαν στο 16’ έπειτα από «φθηνό» λάθος της άμυνας της Κηφισιάς, στο υπόλοιπο ήταν ανώτεροι και είχαν καλές στιγμές για το 2-0. Στο δεύτερο μέρος η Κηφισιά έκανε παρεμβάσεις στο αγωνιστικό στυλ της, κράτησε περισσότερο την μπάλα, βρήκε το 1-1 από στατική φάση και έκανε το 1-2 μερικά λεπτά αργότερα. Σοκαρισμένος ο Ατρόμητος, προσπάθησε σπασμωδικά να αντιδράσει, δεν έβγαλε σοβαρές απειλές για τον αντίπαλο.

Τρομερά εκνευρισμένος ο κόουτς Ίλιτς, δεν έκανε δηλώσεις μετά το παιχνίδι, τόσο επειδή η ομάδα του δεν εξασφάλισε μαθηματικά την παραμονή, όσο και διότι είχε παράπονα απ’ τη διαιτησία. Είχαν προηγηθεί τέσσερα σερί ματς με θετικά αποτελέσματα, στην πρεμιέρα επικράτησε 3-2 του ΠΑΣ Γιάννινα, ακολούθησαν τρεις ισοπαλίες. Έμεινε στους 34 πόντους ο Ατρόμητος και βρίσκεται στην τρίτη θέση των πλέι-άουτ, μαζί με τον Αστέρα Τρίπολης και ΟΦΗ, στο +6 απ’ την τελευταία δυάδα, χρειάζεται έναν πόντο για να εξασφαλιστεί μαθηματικά. Κλείνει τη σεζόν με τον Αστέρα Τρίπολης (εντός).