* Over 2.5 τα 7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Η Παλεστίνο μετρά 7 σερί εντός έδρας νίκες επί της Κομπρεσάλ και συνολικό ρεκόρ 15-0-1 από το 2008 και μετά!

ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με τη Λα Σερένα.

Εθισμένοι στις ισοπαλίες οι “Άραβες”, έφτασαν τις 5 στα 6 τελευταία παιχνίδια τους με το 0-0 του Σαββάτου στη Λα Σερένα, όπου ήταν τυχεροί που πήραν τον πόντο και διεύρυναν το αήττητο σερί τους.

Δύο τελικές εκτός εστίας είχε στο πρώτο μέρος η Λα Σερένα, η μία όμως ήταν στο δοκάρι σε κεφαλιά από κόρνερ και η δεύτερη χαμένο τετ α τετ! Ήταν δραστήρια επιθετικά η Παλεστίνο, αλλά και στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν που είχαν τις κλασικές ευκαιρίες να προηγηθούν.

Την προηγούμενη εβδομάδα κατέκτησε τη μοναδική της νίκη από το Φλεβάρη και μετά, σκόραρε νωρίς υποδεχόμενη την Αντοφαγκάστα και στη συνέχεια άντεξε ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο.

ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΟΜΠΡΕΣΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Ο’Χίγκινς. Ο Σαλίνας άνοιξε το σκορ στο 54’ και ο Βάτερμαν διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 66’.

Επιστροφή στις νίκες για την Κομπρεσάλ με πειστική εμφάνιση την περασμένη Κυριακή, παρέμεινε ψηλά (5η) στη βαθμολογία.

Μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι, άξιζε σίγουρα ένα γκολ από το πρώτο ημίχρονο, μεταξύ των ευκαιρίων της είχε γεμάτο δοκάρι από ευνοϊκή θέση. Συνέχισε να κυριαρχεί και μετά την ανάπαυλα, εξαργύρωσε την πίεση και “κλείδωσε” τη νίκη με κεφαλιά από κόρνερ, δίχως να έχει νιώσει απειλές μέχρι το 2-0.

Θετικές οι εμφανίσεις που προηγήθηκαν και στο 0-0 εντός με την Εβερτον και στο 2-2 εκτός με την Εσπανιόλα.