9η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΟΥΝΙΟΝ ΛΑ ΚΑΛΕΡΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Αουντάξ Ιταλιάνο με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Γκιγκλιότι στο 5’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ζεραλντίνιο με πέναλτι στο 12’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Άλβαρεζ στο 53’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκιγκλιότι με πέναλτι στο 90+10’.

Το βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος κατάφερε να σώσει η Ουνιόν Λα Καλέρα. Παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά και προηγήθηκε από νωρίς στο σκορ, η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, αφού υπέκυψε στην πίεση των φιλοξενούμενων, δεχόμενη την ανατροπή. Εν τέλη στις καθυστερήσεις του ματς ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι και έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί προκειμένου να επιστρέψει στις νίκες. Δεν πείθει ιδιαίτερα με την εικόνα της τελευταία, μετράει μόλις μία νίκη στα οκτώ πρόσφατα παιχνίδια της (1-3-4), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Δεν έχει αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα μπροστά στο κοινό της από την αρχή της σεζόν (0-1-4), μετρώντας 3 γκολ υπέρ και 9 κατά.

Ουνιόν Λα Καλέρα Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΕΒΕΡΤΟΝ ΝΤΕ ΒΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ουνιόν Εσπανιόλα με σκορ 4-2, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Αρανγκίζ στο 26’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κοντρέρας στο 74’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Κάμπος στο 81’. Το 2-2 πέτυχε ο Γιανέζ στο 86’ και το 3-2 ο Αντάμο στο 90+2’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκονζάλεζ στο 90+6’.

Ανοιχτό ματς με πολλές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες, όμως η Έβερτον Ντε Βίνα έχασε το τρίποντο μέσα από τα χέρια της. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και το ανέτρεψε. Παρ’ όλα αυτά έβγαλε αδράνεια στη συνέχεια, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι γηπεδούχοι, ανατρέποντας εξίσου το εις βάρος τους σκορ.

Άμεση αντίδραση θέλει να βγάλει ώστε να επιστρέψει στις νίκες. Δεύτερο διαδοχικό εκτός έδρας παιχνίδι, είναι μεν μαχητική, βρίσκει δίχτυα στα περισσότερα, όμως είναι παράλληλα επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να είναι λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ. Είναι μια από τις πιο παραγωγικές ομάδες του πρωταθλήματος, έχοντας σκοράρει 14 φορές σε οκτώ αγωνιστικές, αλλά ταυτόχρονα είναι και η χειρότερη άμυνα, αφού μάζεψε τη μπάλα από τα δίχτυα της 15.