4η αγωνιστική

*Προκρίνεται στον επόμενο γύρο η ομάδα που θα τερματίσει πρώτη στον όμιλο. Η δεύτερη παίζει μπαράζ, με ομάδα που θα τερματίσει τρίτη στο Λιμπερταδόρες.

*Κριτήρια ισοβαθμίας: 1. Διαφορά τερμάτων, 2. Καλύτερη επίθεση, 3. Καλύτερη επίθεση εκτός έδρας, 4. Κατάταξη CONMEBOL.

*A’ Γύρος: Μπραγκαντίνο – Οριέντε Πετρολέρο 5-0

ΟΡΙΕΝΤΕ ΠΕΤΡΟΛΕΡΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με σκορ 4-0 εκτός έδρας, από τη Λιμπερτάδ Γκραν Μαμορέ, για το πρωτάθλημα. Στο 37’ ο Μεντόσα σκόραρε για το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 51’ ο Μπερμπέρι έκανε το 2-0, στο 55’ και πάλι ο Μεντόσα το 3-0. Στο 90+3’ ο Ρίος σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Οριέντε Πετρολέρο είναι σε κάμψη το τελευταίο διάστημα, δυσκολεύεται να πάρει θετικά αποτελέσματα και δη νίκες. Έρχεται από την εκτός έδρας συντριβή στην αναμέτρηση με τη Λιμπερτάδ Γκραν Μαμορέ (4-0) για το πρωτάθλημα, ήταν η τρίτη ήττα στα πρόσφατα πέντε ματς. Δεν έχει πανηγυρίσει νίκη για οκτώ αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις που συμμετέχει. Αρνητικός και ο απολογισμός στο Σουδαμερικάνα, καθώς έχει σκοράρει μόλις ένα τέρμα σε τρία ματς και δεν έχει μαζέψει ούτε έναν πόντο. Εκτός οι Κάιρε, Γκονσάλες.

Οριέντε Πετρολέρο Στατιστικά

*5/9 αναμετρήσεις έληξαν με goal/goal

*4/7 παιχνίδια τελευταία ειχαν over 3.5

*Δέχεται γκολ σε 8/10 τελευταία εντός

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-0 εντός έδρας, επί της Ατλέτικο Παραναένσε, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 17’ ο Εδουάρδο Σάσα σκόραρε για το 1-0 των γηπεδούχων που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 86’ ο Μπόρμπας πέτυχε δεύτερο γκολ και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Μπραγκαντίνο επέστρεψε στις επιτυχίες, καθώς επιβλήθηκε εντός έδρας της Ατλέτικο Παραναένσε (2-0) και αναθάρρησε. Ήταν μόλις η δεύτερη νίκη της σε διάστημα επτά αγωνιστικών στο πρωτάθλημα, είναι δεδομένο ότι πρέπει να βελτιώσει πράγματα για να αποσπάσει περισσότερους πόντους. Είναι στην κορυφή του ομίλου στο Σουδαμερικάνα, θέλει νίκη επί της Οριέντε Πετρολέρο για να σφραγίσει κατά πάσα πιθανότητα τη δυάδα. Δεν υπολογίζονται οι Νατάν, Κούνια, Κάντιδο, Λομόνακο, Λέο Ορτίζ και Λακιντάνα.