*8η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους στην ιστορία τους.

ΟΠΕΡΑΡΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: H Οπεράριο έφερε 0-0 εκτός έδρας με την CSA, σε ένα παιχνίδι που δέχθηκε έντονη πίεση, απείλησε ελάχιστα την αντίπαλο της, ειδικά από την στιγμή που μετά το 39ο λεπτό αναγκάστηκε να παίξει και με παίκτη λιγότερο, αλλά άντεξε ως το τέλος.

Η Οπεράριο πήρε έναν πολύτιμο βαθμό, φέρνοντας 0-0 εκτός έδρας με την CSA, σε ένα παιχνίδι που παρατάχθηκε γι’ αυτό ακριβώς, αφού επιθετικά και δημιουργικά ήταν σχεδόν «νεκρή»! Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία της στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν χάνει, αν και η πιο πρόσφατη ήττα της έχει έρθει στο γήπεδό της.

Μετά από την διεξαγωγή των περισσοτέρων αγώνων αυτής της αγωνιστικής, είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 11η θέση, στο +1 από την ζώνη του υποβιβασμού και στο -5 από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου.

Από την σημερινή αναμέτρηση θα λείψουν κάποιοι τραυματίες, όπως οι Ραφαέλ Μπονφίμ (ΑΜ), Λεαντρίνιο (ΜΕ), Ζιν Κάρλος (ΕΠ) και ο μέσος Νέτο και τιμωρημένος είναι ο μέσος Αντρέ Λίμα.

Οπεράριο Στατιστικά

*Εχει εννιά συνεχόμενα under 2,5

*Εχει 8/10 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 8/11 under 2,5 εντός έδρας το 2022, πέντε σερί στα πιο πρόσφατα.

*Εχει 8/11 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας το 2022, 2/3 στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΙΤΟΥΑΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ιτουάνο έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Γκρέμιο, σε έναν αγώνα που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Ντιέγκο Σόουζα στο 48’, αλλά κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, έχοντας η ίδια δύο δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο και αρκετές χαμένες ευκαιρίες, αλλά και ένα δοκάρι ακόμη μετά το τέρμα που δέχθηκε, καταφέρνοντας τελικά να ισοφαρίσει με τον Λούκας Νέιθαν στο 90’.

Η Ιτουάνο όχι απλά δεν έχασε από την Γκρέμιο εντός έδρας, φέρνοντας 1-1, αλλά παρόλο που ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό, αν μία ομάδα άξιζε τη νίκη βάσει απόδοσης, αυτή ήταν η ίδια! Πάντως αυτό ήταν το δεύτερο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει, ενώ μακριά από την έδρα της δεν έχει ακόμη νίκη στο εθνικό πρωτάθλημα, με δύο ήττες σε τρία παιχνίδια.

Είναι ακριβώς στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, ισόβαθμη με την σημερινή της αντίπαλο, με ίδιο αριθμό νικών και ίδια διαφορά τερμάτων, απλά έχει σκοράρει ένα γκολ περισσότερο! Και έχει ξεκινήσει αρκετά καλά τη σεζόν για νεοφώτιστη.

Απόντες λόγω τραυματισμού είναι οι Κλέμπερσον (ΑΜ), Κρίγκορ (ΕΠ) που δεν έχουν αγωνιστεί ακόμη στο εθνικό πρωτάθλημα, χτύπησε και λείπει και ο επιθετικός Νέτο Μπερόλα, ενώ τιμωρημένοι είναι ο μέσος Λούκας Σικέιρα και ο αμυντικός Ραφαέλ Περέιρα.