*46η και τελευταία αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Όξφορντ Σίτι – Όλτρινχαμ 1-2

*H Όλτρινχαμ με νίκη θα παίξει στην έδρα της τον μονό νοκ άουτ αγώνα του πρώτου γύρου των play off. Μπορεί να συμβεί και αν δεν κερδίσει, φτάνει να μην νικήσει μία εκ των Σόλιχαλ Μουρς, Γκέιτσχεντ.

*Η Όξφορντ Σίτι είναι υποβιβασμένη και αδιάφορη βαθμολογικά.

*5/5 G/G & over 2,5 τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Όλτρινχαμ κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ, πετυχαίνοντας δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, από τους Νιούμπι (35’), Λίνεϊ (39’ πεν.).

Η Όλτρινχαμ κέρδισε και την Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ με 0-2 εκτός έδρας, και με τέσσερις νίκες στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει, αλλά και με οκτώ στα 10 τελευταία που έχει μόλις μία ήττα, εξασφάλισε τη συμμετοχή της στα play off για την άνοδο.

Μένει να φανεί η θέση που θα καταλάβει και αν τελικά παίξει στο γήπεδό της, εκεί που έχει δύο σερί νίκες ή μακριά από αυτό.

Όλτρινχαμ Στατιστικά

*Τρία συνεχόμενα under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Τρία σερί N/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΟΞΦΟΡΝΤ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Όξφορντ Σίτι έχασε 1-3 εντός έδρας από την Μπρόμλεϊ, μειώνοντας απλά στο τελικό σκορ με τον Γκρίνσλεϊντ στο 76ο λεπτό. Νωρίτερα είχε δεχθεί τρία γκολ από τους Κράουχαους (2’), Οντουτάγιο (5’), Γουάιτλι (64’).

Η Όξφορντ Σίτι έχασε και από την Μπρόμλεϊ με 1-3 εντός έδρας, χάνοντας ξανά στο γήπεδό της έπειτα από δύο παιχνίδια.

Γενικώς έχει 11 ήττες στις 15 τελευταίες αγωνιστικές, έχοντας δεχθεί συνολικά 37 γκολ σε αυτό το διάστημα!

Ειδικά μακριά από την έδρα της έχει οκτώ ήττες στα εννιά τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει.

Εδώ και λίγο καιρό είναι αδιάφορη βαθμολογικά, έχοντας υποβιβαστεί και μαθηματικά, ούσα ουραγός και με τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.