*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Έιρ-Νταντί Γιουνάιτεντ 0-3.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Νταντί Γιουνάιτεντ-Έιρ 1-0.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Έιρ-Νταντί Γιουνάιτεντ 1-2.

ΝΤΑΝΤΙ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μόρτον με σκορ 1-4, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ντόχερτι στο 20’ και το 0-2 ο Μίντλετον στο 23’ Το 0-3 πέτυχε ο Μουλτ στο 51’ και το 0-4 ο Βατ στο 58’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μούιρχεντ στο 62’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Νταντί Γιουνάιτεντ. Είχε τον έλεγχο του αγώνα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου, όμως οι γηπεδούχοι βρήκαν τρόπο να σκοράρουν εξίσου.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της θέλει να δώσει, κάνοντας ένα ακόμα πολύ σημαντικό βήμα για την κατάκτηση του τίτλου και παράλληλα της απευθείας ανόδου. Είναι ανεβασμένη, έχει βρει ρυθμό, συνεχίζει να σκοράρει ασταμάτητα, ενώ έχει δείξει και σημαντική βελτίωση στα μετόπισθεν.

Νταντί Γιουνάιτεντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

ΕΙΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Άρμπροουθ, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Γουιλούγκμπι με πέναλτι στο 23’ και το 2-0 ο Μουσόντα στο 32’. Το 3-0 πέτυχε ο Ντόουντς με πέναλτι στο 41’ και το 4-0 ο Ντέμπσεϊ στο 68’. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Τσάλμερς στο 90’.

Εξαιρετική εμφάνιση και εμφατική νίκη για την Έιρ. Επέβαλλε το ρυθμό της, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να σκοράρει και στα δύο ημίχρονα χωρίς κανένα πρόβλημα. Η άμυνά της δεν απειλήθηκε, διατηρώντας το μηδέν παθητικό.

Δύσκολο το έργο της, καθώς αντιμετωπίζει την πρωτοπόρο Νταντί Γιουνάιτεντ. Αναμένεται να δεχθεί πίεση από την αρχή, καθώς οι γηπεδούχοι θέλουν να εξασφαλίσουν όσο το δυνατόν γρηγορότερα τον τίτλο και την απευθείας άνοδο. Δεν είναι μαθηματικά βέβαιο πως θα βρίσκεται στη Τσάμπιονσιπ και τη νέα χρονιά, όμως έχει αποκτήσει διαφορά 6 βαθμών από την 9η Κουίνς Παρκ.