17η Αγωνιστική

Πρώτος γύρος: Λίβινγκστον – Νταντί Γιουνάιτεντ 2-0

ΝΤΑΝΤΙ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

O κακός αγωνιστικός χώρος και η έντονη κακοκαιρία δεν επέτρεψαν να διεξαχθεί κανονικά το παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής κόντρα στην Κουίν οφ Σάουθ, με τον διαιτητή του αγώνα να το διακόπτει στο ημίχρονο. Τελευταία της αναμέτρηση στο πρωτάθλημα αυτή κόντρα στη Μόρτον, της οποίας επικράτησε με 0-2, παρουσιάζοντας ένα σοβαρό πρόσωπο για ακόμη ένα παιχνίδι. Αυτή ήταν η πέμπτη νίκη της Νταντί Γιουνάιτεντ στις έξι τελευταίες αγωνιστικές με το συγκρότημα του Λάζλο να δείχνει… αναγεννημένο, διανύοντας την καλύτερη του περίοδο. Σταθερά στη 2η θέση και στο -2 από την κορυφή, θέλει να “πιάσει” στην πρώτη θέση τη Σεντ Μίρεν και υποδέχεται τη Λίβινγκστον σε ένα παιχνίδι αποδείξεων, ψάχνοντας παράλληλα εκδίκηση για την ήττα στον πρώτο γύρο.

Προηγούμενο ματς: Αναστάλθηκε η αναμέτρηση της προηγούμενης αγωνιστικής κόντρα στη Κουίν οφ Σάουθ.

Στατιστικό: Over 2,5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Goalbet).

Δείτε τα προγνωστικά Σκωτίας (Κλικ Εδώ)

Το Νταντί Γιουνάιτεντ – Λίβινγκστον παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΛΙΒΙΝΓΚΣΤΟΝ

Γκέλα ολκής για τη Λίβινγκστον την προηγούμενη αγωνιστική, που “κόλλησε” στο μηδέν με τη Φόλκερκ στην έδρα της. Υποτίμησε την αντίπαλο της, κάτι που πλήρωσε ακριβά, αφού άφησε βαθμούς κόντρα σε μια από τις ανίσχυρες ομάδες της κατηγορίας. Δεύτερο σερί παιχνίδι μακριά από τις επιτυχίες το συγκρότημα του Χόπκιν, που μετράει μια νίκη στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές, δείχνοντας το τελευταίο διάστημα να μην πατάει καλά. Η Λίβινγκστον παραμένει στην 4η προνομιούχο θέση, έχει δώσει ωστόσο στις αντιπάλους της την ευκαιρία να πλησιάσουν και καλείται να αφήσει στην άκρη τον κακό της εαυτό αν θέλει να παραμείνει ψηλά στη βαθμολογία.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν Λίβινγκστον και Φόλκερκ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: n/g τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.