*8η αγωνιστική

*Η Νις είναι αήττητη στις έξι πρόσφατες συναντήσεις της με αντίπαλο την Ανζέ (5-1-0).

*Over 2.5 ήρθαν οι 5/7 τελευταίες αναμετρήσεις των δύο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΝΙΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Παρτιζάν για το Κόνφερενς Λιγκ. Προηγήθηκε με τον Μπράιαν στο 2’, δέχθηκε την ισοφάριση στο 60’.

Παίρνοντας νίκες μακριά από την έδρα της καταφέρνει και να αναπνέει, την προηγούμενη αγωνιστική πέρασε νικηφόρα απ’ την Κορσική κερδίζοντας 1-0 την Αζαξιό. Μπορεί να κράτησε περισσότερη ώρα τη μπάλα στα πόδια της στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο ήταν ακίνδυνη επιθετικά, δεν δημιούργησε ούτε μια επικίνδυνη κατάσταση στα αντίπαλα καρέ. Αισθητά βελτιωμένη στο δεύτερο μέρος, έφτιαξε ευκαιρίες, βρήκε το γκολ με τον πιο αξιόπιστο σκόρερ της, Ντελόρ, και με σωστή διαχείριση κράτησε το προβάδισμα ως το φινάλε.

Επιστροφή στις νίκες για τη Νις, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 1-0 απ’ τη Μονακό, εσχάτως έχει την τάση να εναλλάσσει τις νίκες με τις ήττες και έχει μείνει αρκετά πίσω στη βαθμολογία. Δεν έχει κερδίσει στην έδρα της (0-1-2), στα δύο πιο πρόσφατα παιχνίδια ηττήθηκε μένοντας άσφαιρη σε αμφότερα.

Μεσοβδόμαδα, έφερε την δεύτερη ισοπαλία της στον όμιλο του Κόνφερενς Λιγκ, μετά το εντός έδρας 1-1 με την Κολωνία, παραχώρησε ίδιο σκορ (1-1) στο Βελιγράδι με την Παρτιζάν. Μπήκε νωρίς σε θέση οδηγού, η εμφάνισή της δεν ήταν καλή στο υπόλοιπο του αγώνα, έδωσε την ευκαιρία στην αντίπαλο να διεκδικήσει το “Χ” και τελικά ισοφαρίστηκε με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Επιστρέφουν ο δεξιός μπακ Ατάλ και οι χαφ Ροσάριο, Λεμινά και ο φορ Ντελό. Παραμένει τραυματίας ο χαφ Ράμσεϊ.

ΝΙΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 τα τέσσερα πρόσφατα ματς.

*2-3 γκολ τα 5/7 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΝΖΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 κόντρα στη Μονπελιέ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 7’, ισοφάρισε με τον Ουνού στο 9’, πήρε τη νίκη με πέναλτι του Μπουφάλ στο 69’.

Έβαλε “στοπ” στο σερί ηττών, πανηγύρισε το πρώτο “τρίποντο” στη σεζόν, επικρατώντας 2-1 της Μονπελιέ. Αιφνιδιάστηκε στο ξεκίνημα, βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ, αντέδρασε άμεσα και έφερε το ματς στην ισορροπία δύο λεπτά αργότερα. Ήταν καλύτερη στο δεύτερο 45λεπτο, αναζήτησε με περισσότερη θέληση τη νίκη, με τραβηγμένο πέναλτι έκανε την ανατροπή και με σωστή διαχείριση (δεν απειλήθηκε ούτε μια στιγμή) κράτησε το προβάδισμα ως το φινάλε. Άξιζε να κερδίσει, το πέναλτι πάντως ήταν αμφισβητούμενο και καλώς ή κακώς έκρινε αποτέλεσμα.

Είχαν προηγηθεί τέσσερις ήττες και συνολικά έξι αγωνιστικές που αγνοούσε τη νίκη η Ανζέ (0-2-4), στα 5/6 παιχνίδια δέχθηκε από 2+ γκολ, βρίσκεται χαμηλά στη βαθμολογία, ενώ διαθέτει την δεύτερη χειρότερη άμυνα με 18 τέρματα παθητικό. Στο 0-1-2 το εκτός έδρας ρεκόρ της, όλα αυτά τα παιχνίδια ήρθαν Over 3.5 (τα δύο εξ αυτών και Goal/Goal). Παραμένει εκτός ο δεξιός μπακ Σαμπάνοβιτς, αυτό είναι και το μοναδικό πρόβλημα για τον κόουτς Μπατίκλ.