*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*Αήττητο επτά αγώνων τρέχει η Ουτρέχτη απέναντι στην Ναϊμέγκεν (0-3-4).

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΝΑΪΜΕΓΚΕΝ

Προηγούμενο ματς: Δεν μπόρεσε να προβάλλει ιδιαίτερες αντιστάσεις στο Αϊντχόφεν και ηττήθηκε από την ομώνυμη ομάδα με 4-0 την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Δέχτηκε δύο απανωτά γκολ στο πρώτο μέρος (37′, 38′) και κάπου εκεί όλα τελείωσαν. Ακολούθησαν δύο εύστοχα πέναλτι της γηπεδούχου στην επανάληψη (49′, 87′), τα οποία και διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα στο ρελαντί.

Δεν κατέβηκε ποτέ στην έδρα της Αϊντχόφεν και ηττήθηκε πολύ άνετα με 4-0. Δεν κατάφερε να φανεί καθόλου απειλητική και ήταν απλός θεατής του αγώνα, ενώ παράλληλα θα έπρεπε να αισθάνεται τυχερή που το σκορ δεν ξέφυγε, αφού η αντίπαλος είχε πολλές ευκαιρίες και στα δύο ημίχρονα. Δεν είχε τελική προς την εστία, ενώ η γενικότερη αίσθηση που έδωσε το σύνολο του Μέιχερ, είναι πως προσέγγισε το ματς σαν «αγγαρεία», γνωρίζοντας την τύχη της από πριν.

«Δεν μας άρεσε η εικόνα μας στο προηγούμενο παιχνίδι αλλά δεν νομίζω πως αυτό είναι δείγμα. Έχουμε δυνατότητες και θα το αποδείξουμε στα επόμενα παιχνίδια», τόνισε ο Ολλανδός τεχνικός, ο οποίος βρίσκεται υπό πίεση και τα δύο επόμενα παιχνίδια με Ουτρέχτη και Φίτεσε είναι κομβικά για το μέλλον του στον πάγκο της ομάδας.

Τραυματίστηκαν και θα λείψουν ο πλάγιος μπακ Περέιρα και ο εξτρέμ Λάρσεν. Σταθερά στα πιτς ο πολύτιμος εξτρέμ Ταβσάν και ο νεοαποκτηθείς μέσος Τιμπιντί.

Ναϊμέγκεν Στατιστικά

*Βρέθηκε να προηγείται στα 7/9 τελευταία πρώτα ημίχρονα

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΟΥΤΡΕΧΤΗ

Προηγούμενο ματς: Κατάφερε να επικρατήσει της Χέρακλες με 1-3 εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Κεφάτη επιθετικά από την αρχή, βρέθηκε μπροστά στο σκορ από το 5′, ενώ το δεύτερο γκολ ήρθε σε καθοριστικό σημείο της αναμέτρησης (45+4′). Η αντίπαλος προσπάθησε να αντιδράσει στην επανάληψη και μείωσε στο 62′, αλλά ένα αυτογκόλ στις καθυστερήσεις (90+4′) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ιδανικό το ντεμπούτο του Ρον Γιανς στον πάγκο της, αφού κατάφερε να επικρατήσει της Χέρακλες με 1-3, κάνοντας μια αρκετά καλή εμφάνιση ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο. Πέτυχε δύο γκολ, έβγαλε νευρικότητα στην επανάληψη και πέρασε δύσκολες στιγμές ειδικά μετά το γκολ της μείωσης από την γηπεδούχο, αλλά στο τέλος ήταν αυτή που χαμογέλασε και που πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης. Οι πρώτοι βαθμοί στην χρονιά έφεραν χαμόγελα και η έλευση του Γιανς έδειξε πως έκανε καλό τουλάχιστον σε πρώτη φάση.

«Χρειαζόμασταν αυτή τη νίκη τόσο για βαθμολογικούς όσο και για ψυχολογικούς λόγους. Αδικήσαμε τους εαυτούς μας στα πρώτα παιχνίδια αλλά δεν είναι αργά και μπορούμε να καλύψουμε το χαμένο έδαφος. Το παιχνίδι στην έδρα της Ναϊμέγκεν έχει υψηλό βαθμό δυσκολίας και κρύβει αρκετούς κινδύνους», προειδοποίησε ο Ολλανδός τεχνικός.

Αποθεραπεύτηκαν και επιστρέφουν στην αποστολή ο εξτρέμ Αζαρκάν και ο στόπερ Φιρχέφερ. Αντίθετα, τραυματίστηκαν ο ηγετικός μέσος Τόορνστρα και ο επιθετικός Ντεσκότ. Σταθερά στα πιτς οι Χουτ και Φαν ντερ Χορν, αμφίβολος ο κίπερ Μπάρκας.