*31η αγωνιστική.

*Στον 1ο γύρο: Τοσού – Ναγκόγια 1-0.

*Αήττητη η Τοσού στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας, με τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΝΑΓΚΟΓΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-1 απέναντι στην Γκάμπα Οσάκα. Το μοναδικό τέρμα του αγώνα σημείωσε ο Φούτζι στο 26’.

Κέρδισε μετά από καιρό η Ναγκόγια την προηγούμενη αγωνιστική. Πέρασε από την έδρα της Γκάμπα Οσάκα (0-1) και πανηγύρισε την πρώτη νίκη της μετά από έξι παιχνίδια πρωταθλήματος, στα οποία μέτρησε τέσσερις ήττες και δύο ισοπαλίες.

Βρίσκεται πλέον μόνη της στην 4η θέση, στο -3 από την 3η Ουράβα. Δίνει σήμερα το προτελευταίο εντός έδρας ματς της στην J1 League για φέτος, ακολουθούν δύο έξοδοι κόντρα σε Βίσσελ Κόμπε και Σονάν, στο φινάλε υποδέχεται την Κασίβα.

Ναγκόγια Στατιστικά

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

*Αήττητη ως γηπεδούχος στο φετινό πρωτάθλημα (8-7-0).

ΤΟΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με αντίπαλο τη Νιγκάτα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ισοφάρισε άμεσα με τον Όνο.

Δεύτερο διαδοχικό εκτός έδρας παιχνίδι για την Τοσού, η οποία την προηγούμενη αγωνιστική δοκιμάστηκε απέναντι στη Νιγκάτα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Με 36 βαθμούς, δεν έχει σωθεί ακόμη μαθηματικά, αλλά μπορεί να το κάνει αυτή την αγωνιστική.

Ουσιαστικά, βέβαια, δεν κινδυνεύει, με τη διαφορά της από την τελευταία θέση να είναι δέκα πόντοι. Στα δέκα τελευταία παιχνίδια της για την J1 League, έχει κερδίσει μόλις μία φορά. Το έκανε απέναντι στην Κιότο στα τέλη Σεπτέμβρη, στα εννέα υπόλοιπα ματς μέτρησε πέντε ήττες και τέσσερις ισοπαλίες.