ΜΟΝΤΡΟΟΥΖ - ΕΡΝΤΡΙΟΝΙΑΝΣ Προγνωστικά

*Αγώνας εξ αναβολής

ΜΟΝΤΡΟΟΥΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μοντρόουζ έχασε δίκαια με 1-2 εντός έδρας από το Εδιμβούργο που ήταν καλύτερο και πιο επιθετικό. Μάλιστα βρέθηκε μόλις στο δεύτερο λεπτό πίσω στο σκορ από τέρμα του Σι, και παρόλο που ισοφάρισε με τον Μάιλν στο 39’, ηττήθηκε με τέρμα του Χάντλινγκ στο 88ο λεπτό.

Η Μοντρόουζ δεν ήταν καλή και έχασε με 1-2 εντός έδρας από το Εδιμβούργο, με αυτήν να είναι η δεύτερη συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα, ενώ μεσολάβησε μία νίκη για το Τσάλεντζ Καπ. Αλλά ήταν και η πρώτη φετινή ήττα της εντός στον θεσμό, έπειτα από δύο νίκες και μία ισοπαλία.

Με αυτές τις δύο ήττες έπεσε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά ακόμη είναι σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα, από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν συμμετοχή στα πλέι οφς ανόδου.

Τραυματίες και απόντες αναμένεται να είναι οι Κουίν (ΑΜ), Σινκλέρ (ΤΕ), Γουέμπστερ (ΜΕ), Μέισον (ΜΕ), με τον προπονητή της, Στιούαρτ Πέτρι να δηλώνει πώς η τελευταία εμφάνιση τον απογοήτευσε και δεν θα φοβηθεί να κάνει πολλές αλλαγές στην ομάδα.

Μοντρόουζ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G μαζί με over 2,5

*Εχει 4/7 N/G εντός έδρας

*Εχει 5/7 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΕΡΝΤΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ερντρι έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Κέλτι Χαρτς σε ένα σφιχτό παιχνίδι με ελάχιστες φάσεις για γκολ, που έδειχνε πώς «βαδίζει» για 0-0, δεχόμενη ένα τέρμα από τον Αγκιεμάνγκ στο 85ο λεπτό.

Η Ερντρι γνώρισε απρόσμενη ήττα, αν και δεν έπαιξε καλά για να αξίζει κάτι περισσότερο, με 1-0 εκτός έδρας από την Κέλτι Χαρτς. Και ήταν η δεύτερη σερί και γι’ αυτήν, τρίτη στους τέσσερις τελευταίους αγώνες, όλες χωρίς να σκοράρει καν!

Και αυτή είχε απώλεια θέσης στο βαθμολογικό πίνακα, ούσα πλέον τρίτη, αν και παραμένει σε απόσταση βολής από την κορυφή και την απευθείας άνοδο, στο -2 για την ακρίβεια, αλλά είναι και σε απόσταση βολής, στο +1 συγκεκριμένα, από την 5η θέση που δεν οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.

Ο τερματοφύλακας Ράε και ο μέσος ΜακΜάστερς εξακολουθούν να είναι σε πορεία αποθεραπείας και απουσιάζουν.