*Νοκ-άουτ αναμέτρηση για τον τρίτο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση κι αν χρειαστεί πέναλτι.

*Οι δύο ομάδες έρχονται από 5/6 μεταξύ τους NG ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Τοπικό ντέρμπι του Λονδίνου.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΙΛΓΟΥΟΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πολλές οι διακυμάνσεις της, δεν κατάφερε να πάρει κάτι στο εκτός έδρας απαιτητικό παιχνίδι με την Μπρίστολ Σίτι. Έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ, αλλά βρήκε τον τρόπο να ανατρέψει την κατάσταση μέχρι το 29’, πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη. Το δεύτερο μέρος εξελίχθηκε σε επιθετικό μονόλογο της Μπρίστολ Σίτι, που ισοφάρισε στο 73’ και βρήκε το νικητήριο γκολ στο 85’ με τον Βάινμαν (χατ-τρικ).

Επιστροφή στις ήττες για τη Μίλγουολ έπειτα απ’ το εκτός έδρας 1-0 επί της Κόβεντρι, είχε προηγηθεί η εκτός έδρας ήττα 2-1 απ’ την Πιτέρμπορο, έχει ρεκόρ 3-3-4 στις τελευταίες 10 αγωνιστικές. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να είναι 11η στη βαθμολογία της Τσάμπιονσιπ, στο -7 απ’ την εξάδα και στο +14 απ’ την τελευταία τριάδα. Επιστρέφουν οι Κίφτενμπελντ και Μπένετ. Αήττητη η Μίλγουολ στα τελευταία πέντε εντός έδρας ματς (3-2-0), δέχτηκε γκολ στα τέσσερα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 κόντρα στην Μπρίστολ Σίτι. Ο Βάινμαν το 1-0 στο 7’, το 1-1 έκανε ο Μπράντσοου στο 23’, το 1-2 ήρθε στο 29’ με πέναλτι του Αφόμπε. Ισοφάρισε ο Βάινμαν στο 73’, το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε απ’ τον ίδιο παίκτη στο 85’.

ΜΙΛΓΟΥΟΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Goal/Goal τα 5/6 πρόσφατα παιχνίδια (δες το στη betshop).

*Over 2.5 τα 4/6 τελευταία ματς ανεξαρτήτως έδρας.

ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Είχε δύσκολο έργο κόντρα στη Γουέστ Χαμ την Πρωτοχρονιά, δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα, «πλήρωσε» τα πολλά αμυντικά κενά του πρώτου ημιχρόνου. Στο εν λόγω διάστημα είχε καταπληκτική παρουσία στο επιθετικό κομμάτι, είχε δύο δοκάρια και μερικές ακόμη μεγάλες ευκαιρίες, άξιζε σίγουρα ένα γκολ. Παράλληλα, όμως, αμυντικά δεν έκανε τίποτα σωστά, δέχτηκε δύο γκολ απ’ το 22’ μέχρι το 25’, ενώ στο 45’ ήρθε και το 0-3 μετά το ανόητο πέναλτι του Μιλιβόγιεβιτς. Στο φινάλε έκανε την προσπάθεια της η Πάλας, μείωσε στο 90’, ενώ λίγο πριν το φινάλε είχε μεγάλη ευκαιρία για το 3-3!

Άμεση επιστροφή στις ήττες μετά το εντός έδρας 3-0 επί της Νόριτς, ερχόταν απ’ την εκτός έδρας ήττα κόντρα στην Τότεναμ, είχαν προηγηθεί δύο σερί αγωνιστικές που πήρε τέσσερις πόντους κόντρα σε Έβερτον (3-1) και Σαουθάμπτον (2-2), έχει ρεκόρ 4-2-5 στις τελευταίες 11 αγωνιστικές. Με 23 πόντους καταλαμβάνει την 11η θέση της βαθμολογίας, στο +12 απ’ την τελευταία τριάδα, το πρόβλημα της είναι κυρίως αμυντικό, καθώς δέχτηκε γκολ στα 15/20 παιχνίδια πρωταθλήματος.

«Είναι ντέρμπι, το Κύπελλο πάντα είναι σημαντικό. Θα παίξουμε με την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα», είπε ο κόουτς Βιεϊρά για το σημερινό ματς. Στο Κόπα Άφρικα οι Αγιού, Ζαχά και Κουγιατέ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-3 κόντρα στη Γουέστ Χαμ. Το 0-1 ο Αντόνιο στο 22’, το 0-2 ήρθε απ’ τον Λαντσίνι στο 25’, το 0-3 έκανε ο Λαντσίνι με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Μείωσε ο Εντουάρντ στο 83’, το τελικό 2-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις απ’ τον Ολίσε. Δύο δοκάρια είχε στο πρώτο ημίχρονο η Κρίσταλ Πάλας, έβγαλε πολλές φάσεις, άξιζε σίγουρα ένα γκολ σ’ αυτό το διάστημα.