*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Στόουκ-Λιντς 1-0.

ΛΙΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Χάντερσφιλντ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Χέλικ στο 45+1’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπάμφορντ στο 67’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Λιντς. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως στη συνέχεια απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, το οποίο εκμεταλλεύτηκε στην επανάληψη, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα. Παρ’ όλα αυτά ήταν τρομακτικά άστοχη στη τελική της προσπάθεια, με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να ολοκληρώσει την ανατροπή.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί ώστε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Στόουκ, επιστρέφοντας στις νίκες. Παραμένει μια από τις πιο δυνατές επιθετικά ομάδες του πρωταθλήματος, σκοράροντας με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της, παρ’ όλα αυτά παραμελεί μονίμως τα αμυντικά της καθήκοντα, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ. Εντός έδρας «τρέχει» αήττητο σερί δεκαεφτά αγώνων (12-5-0), ανεξαρτήτως διοργάνωσης, έχοντας αποτύχει να βρει δίχτυα μόλις σε έναν.

Λιντς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΤΟΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μίντλεσμπρο, στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μπάε Τζουν-Χο στο 40’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μπέικερ στο 71’.

Καλή εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Στόουκ. Μπορεί να μην είχε την κατοχή της μπάλας, είχε όμως τις ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη βρήκε χώρους, «σφραγίζοντας» το τρίποντο με ένα ακόμη γκολ.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, θέλοντας ιδανικά να διπλασιάσει τις νίκες της. Φυσικά το έργο της αναμένεται αρκετά δύσκολο, αφού αντιμετωπίζει ένα εκ των φαβορί για την άνοδο. Φάνηκε παρ’ όλα αυτά βελτιωμένη την προηγούμενη αγωνιστική, άφησε θετικά στοιχεία τόσο επιθετικά, όσο και αμυντικά. Δεδομένο πως θα δεχθεί έντονη πίεση από την αρχή του αγώνα, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, ενώ παράλληλα μπορεί να εκμεταλλευτεί τους κενούς χώρους που σίγουρα θα βρει ώστε να απειλήσει εξίσου.