33η αγωνιστική

*Η αναμέτρηση διεξάγεται σε ουδέτερη έδρα, καθώς το “Stade Guy Piriou” δεν πληροί τις προϋποθέσεις.

*Αήττητη η Κονκαρνό στα πέντε τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Κεβιγί, με τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες.

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Κεβιγί – Κονκαρνό 2-3

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΚΟΝΚΑΡΝΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Αμιάν, για το πρωτάθλημα. Με δέκα παίκτες έμειναν οι φιλοξενούμενοι στο 60ο λεπτό.

Χωρίς νίκη παρέμεινε για όγδοο διαδοχικό παιχνίδι πρωταθλήματος η Κονκαρνό. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στεφάν Λε Μινιάν αντιμετώπισε ως γηπεδούχος την Αμιάν, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα. Λίγα πράγματα και από τις πλευρές στον αγωνιστικό χώρο, με την ίδια να μην είναι ικανή να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο τελευταίο μισάωρο.

Αυτός ήταν και ο πρώτος της βαθμός μετά από τέσσερις διαδοχικές ήττες. Διατηρείται σταθερά εντός της επικίνδυνης ζώνης, ούσα παράλληλα στο -4 από την παραμονή. Δεν επικράτησε σε κανένα από τα πέντε πιο πρόσφατα εντός (0-2-3). Γνώριμα τα όποια αγωνιστικά προβλήματα αντιμετωπίζει.

Κονκαρνό Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, ως γηπεδούχος.

ΚΕΒΙΓΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-3 επί της Οσέρ, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Κουλιμπαλί στο όγδοο λεπτό και παρότι δέχθηκε την ανατροπή (31′, 58′), βρήκε ακόμη δυο φορές δίχτυα με τους Πιερέ (66′) και Καμαρά (90’+2). Στο 90’+5 δέχθηκε την ισοφάριση, αλλά πέντε λεπτά αργότερα σκόραρε και πάλι με τον Γιαντέ. Με δέκα παίκτες έμειναν οι φιλοξενούμενοι στις καθυστερήσεις.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Κεβιγί, μετά από έξι παιχνίδια, στα οποία και είχε πέντε ισοπαλίες και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζαν Λουί Γκαρσιά υποδέχθηκε την Οσέρ, κόντρα στην οποία έκανε την έκπληξη και επικράτησε με 4-3. Σε ένα αρκετά ανοιχτό παιχνίδι και με ευκαιρίες εκατέρωθεν, κοίταξε στα μάτια την πολύ πιο ποιοτική αντίπαλο της και κατάφερε να “κλέψει” το τρίποντο στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σημαντική βαθμολογική ανάσα στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή, ούσα για την ώρα στο -6 από τη σωτηρία, έξι στροφές πριν το φινάλε της σεζόν. Έμεινε αλώβητη και στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της, έχοντας κατά σειρά δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Εξέτισε την τιμωρία του ο εξτρέμ Ντελοριέ-Σομπέ.