*Μόλις μια φορά κέρδισε το Κολόμπους στα τελευταία έξι ματς με το Κάνσας ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (τρεις νίκες το Κάνσας).

*Από 4/7 μεταξύ τους Over 2.5 + G/G έρχονται οι δύο ομάδες.

Παιχνίδι 365 μέρες το χρόνο | +21

ΚΟΛΟΜΠΟΥΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν τα κατάφερε το Κολόμπους στο Κύπελλο, καθώς αποκλείστηκε μεσοβδόμαδα απ’ την Ατλάντα εντός έδρας. Ήταν δύσκολο το ματς, απέναντι του είχε μια πιο ποιοτική ομάδα, η οποία έβαλε τις βάσεις για την πρόκριση από νωρίς με το 0-2 (14’). Έβγαλε αντίδραση το Κολόμπους, μείωσε στο 40’, αλλά το 1-3 στο 65’ ουσιαστικά τελείωσε το παιχνίδι. Είχε προηγηθεί το εντός έδρας 1-0 επί της Πίτσμπουργκ για το Κύπελλο, όπως και το εντός έδρας 2-2 με τη Νέα Υόρκη Σίτι, σε ματς όπου οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές, αλλά δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα μέχρι τέλους. Θετικό αποτέλεσμα μετά από τρεις διαδοχικές ήττες κόντρα σε Λος Άντζελες (0-3), Μινεσότα (1-0) και Κολοράντο (3-2). Έχει συνολικό ρεκόρ 5-2-9 έπειτα από 16 αγωνιστικές, με επιμέρους σκορ 16-24, με 17 βαθμούς βρίσκεται στη δέκατη θέση της ανατολικής περιφέρειας.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 κόντρα στην Ατλάντα για το Κύπελλο.

ΚΟΛΟΜΠΟΥΣ Στατιστικά

*Έρχεται από 11/17 ΝG ανεξαρτήτως έδρας (δες το στην Novibet).

*Έρχεται από 3/4 Over 2.5 + G/G ανεξαρτήτως έδρας.

Δείτε τα προγνωστικά Αμερικής (Κλικ Εδώ)

ΚΑΝΣΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Θα ήθελε να είναι πιο ανταγωνιστικό το Κάνσας στο εκτός έδρας ματς με τη Μινεσότα για το Κύπελλο πριν από δέκα ημέρες. Κατάφερε να κοιτάξει στα μάτια τον αντίπαλο μόνο στο πρώτο ημίχρονο, όπου το σκορ ήταν στο 1-1, τα δεδομένα άλλαξαν άρδην στο δεύτερο μέρος. Καλύτερη η Μινεσότα, σκόραρε τρεις φορές και πήρε δίκαια την πρόκριση με το εμφατικό 4-1. Είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 2-2 με το Τορόντο στο πλαίσιο του πρωταθλήματος, σε ματς όπου το Κάνσας προηγήθηκε δύο φορές, όμως οι Καναδοί είχαν τις απαντήσεις, η δεύτερη εκ των οποίων στις καθυστερήσεις!

Συνέχεια στις ισοπαλίες για τους φιλοξενούμενους μετά το εκτός έδρας 1-1 με το Χιούστον, είχε προηγηθεί η εντός έδρας ήττα 0-2 απ’ το ΛΑ Γκάλαξι, πήραν μόλις έξι πόντους στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές (1-3-3). Μετά από 15 αναμετρήσεις, το Κάνσας έχει συγκεντρώσει 16 βαθμούς και είναι στην τελευταία θέση της δυτικής περιφέρειας. Σπουδαίας σημασίας οι επιστροφές των Νέμεθ (Επιθετικός, 12,7), Χάσλερ (Μέσος, 6), Ράσελ (Επιθετικός, 13,7) και Μπαράτ (Αμυντικός, 11).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-1 κόντρα στη Μινεσότα για το Κύπελλο.