*8η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστρέφει στη δράση έπειτα από 11 ημέρες ο Ηρόδοτος, που δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα στο εκτός έδρας ματς με το Αιγάλεω την περασμένη αγωνιστική. Η αθηναϊκή ομάδα προηγήθηκε στο 18’ και στο υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου προσπάθησε να διαχειριστεί την κατάσταση, είδε τον αντίπαλο να βγάζει φάσεις. Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε, το 2-0 για την αθηναϊκή ομάδα ήρθε στο φινάλε και «κλείδωσε» την επικράτηση της. Τρίτη ήττα για τον Ηρόδοτο στο φετινό πρωτάθλημα, η δεύτερη σερί μετά το 0-2 απ’ την Καλλιθέα, είχε προηγηθεί αήττητο σερί τριών αγωνιστικών, που είχε ισοπαλία 0-0 με τα Χανιά (εκτός έδρας), νίκη 2-0 επί της Ζακύνθου (εντός έδρας) και ισοπαλία 1-1 με την Ιεράπετρα (εκτός έδρας). Επιστρέφουν οι Ρουσσάκης (Αμυντικός, 4) και Χαλκιαδάκης (Επιθετικός, 4), η αποστολή: Δήμιζας, Λουτριώτης, Δερμιτζάκης, Λουμπάκης, Ρουσσάκης, Χαρίτος, Καργιωτάκης, Κόρτσαμ, Αργκιλέσι, Καντέ, Βρεττός, Κοιλιάρας Δ., Κοιλιάρας Γ., Αποστολίδης, Κατίδης, Γκίνη, Σουρνάκης, Χατζησάββας, Χαλκιαδάκης.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 απ’ το Αιγάλεω στις 4 Δεκεμβρίου. Ο Αρναρέλλης το 1-0 στο 18’, το 2-0 έκανε ο Βουκελάτος στο 80’.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*ΝG τα 4/6 παιχνίδια στο πρωτάθλημα (δες το στη betshop).

*Under 2.5 τα 5/6 ματς στο πρωτάθλημα.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

«Σώθηκε» στο τελευταίο δευτερόλεπτο ο Λεβαδειακός το Σάββατο στο εντός έδρας ματς με το Αιγάλεω. Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο, το «Σίτι» ήταν ιδιαίτερα επικίνδυνο, θα μπορούσε να έχει προηγηθεί. Το ματς είχε 35λεπτη διακοπή λόγω μπλακ άουτ στην ηλεκτροδότηση. Απόλυτα κυρίαρχοι οι Βοιωτοί στο τελευταίο ημίωρο, πίεσαν και έβγαλαν φάσεις, τελικά το γκολ ήρθε στα τελευταία δευτερόλεπτα με κεφαλιά του Δούμτσιου. Τέταρτη σερί νίκη για τον Λεβαδειακό, ανέβηκε στους 17 πόντους και καταλαμβάνει την 1η θέση του Νοτίου Ομίλου, στο +1 απ’ την ΑΕΚ Β’ και στο +4 απ’ τη Ρόδο. Η αποστολή: Στογιάνοβιτς, Σαμασά, Βήχος, Τσάπρας, Τζημόπουλος, Λιάγκας, Μπαχανάκ, Παναγιώτου, Νίκας, Νίλι, Κονέ, Μεχία, Αλμπάνης, Βρακάς, Μουτίνιο, Χάμοντ, Μυτίδης, Πολέτο, Δούμτσιος, Λινάρδος.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 1-0 επί του Αιγάλεω. Το γκολ ο Δούμτσιος στο φινάλε της αναμέτρησης.