33η αγωνιστική

*Αήττητη η Γιοκοχάμα Μαρίνος στα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια με αντίπαλο τη Νιγκάτα, επικρατώντας στα 6/7.

*Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Νιγκάτα – Γιοκοχάμα Μαρίνος 2-1

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Τσερέζο Οσάκα, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Ματέους στο 41′ και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Έλμπερ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Την τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Γιοκοχάμα Μαρίνος, μετά και από εκείνες κόντρα σε Σαπόρο (4-1 εντός) και Φουκουόκα (0-4 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέβιν Μάσκατ υποδέχθηκε την Τσερέζο Οσάκα, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, “καθάρισε” από το ημίχρονο κιόλας, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα.

Διατηρείται έτσι σε τροχιά τίτλου, καθώς δυο στροφές πριν το φινάλε της σεζόν, είναι στο -2 από την πρωτοπόρο Βίσσελ Κόμπε. Επικράτησε στα 4/6 πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία είχε ακόμη από μια ισοπαλία και ήττα.

Γιοκοχάμα Μαρίνος Στατιστικά

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΙΓΚΑΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Τόκιο, για το πρωτάθλημα.

Αήττητη εδώ και επτά παιχνίδια η Νιγκάτα, με τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρικίζο Ματσουχάσι υποδέχθηκε την Τόκιο, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα. Είχε περισσότερες επιθετικές προσπάθειες, αλλά δεν κατάφερε να βρει δίχτυα και να διεκδικήσει κάτι περισσότερο.

Βρίσκεται έτσι στα μέσα της κατάταξης και χωρίς κάποιο βαθμολογικό κίνητρο στα παιχνίδια που έχουν απομείνει και την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος. Ηττήθηκε μια φορά στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της (3-1-1).