9η αγωνιστική

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΦΟΥΚΟΥΟΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Ματσουμότο, για το Λιγκ Καπ. Βρέθηκε πίσω με αυτογκόλ στο 42′, για να ισοφαρίσει με τον Ινούε στο 73′. Πήρε την πρόκριση στα πέναλτι με 2-4.

Αήττητη παρέμεινε για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι η Φουκουόκα στο πρωτάθλημα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Σιγκετόσι Χασέμπε υποδέχθηκε τη Χιροσίμα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Έβαλε δύσκολα στην αντίπαλο της και παρότι πήρε τα ηνία, δεν κράτησε για πολύ, δεχόμενη την ισοφάριση τρία λεπτά αργότερα. Πιο παθητικός ο ρόλος της στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά άντεξε στην πίεση.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και το εκτός 0-0 με τη Ναγκόγια, ούσα στο δέκα βαθμούς μέχρι τώρα, έχοντας επικρατήσει μια φορά στα πέντε φετινά εντός της (1-3-1). Μεσοβδόμαδα, απέκλεισε στη διαδικασία των πέναλτι 2-4 τη Ματσουμότο, για τον δεύτερο γύρο του Λιγκ Καπ, μετά και το μεταξύ τους 1-1.

Φουκουόκα Στατιστικά

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΖΟΥΜΠΙΛΟ ΙΒΑΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Β-Βάρεν Ναγκασάκι, για το Λιγκ Καπ. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 53ο λεπτό.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Τζούμπιλο Ιβάτα, μετά και τις δυο νίκες επί των Νιγκάτα (2-0 εντός) και Κιότο (0-3 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ακινόμπου Γκιοκούτσι υποδέχθηκε τη Ναγκόγια, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Βρέθηκε πίσω από νωρίς, όμως λίγο πριν την ανάπαυλα απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα. Πίεσε για να ισοφαρίσει, ωστόσο ήταν αρκετά άστοχη στις προσπάθειες της.

Πέμπτη ήττα μετά τις οκτώ πρώτες στροφές του πρωταθλήματος (3-0-5), οπότε και παραμένει στους εννέα βαθμούς. Από δυο νίκες και ήττες στις τέσσερις εξόδους. Την Τετάρτη, αποκλείστηκε από τον δεύτερο γύρο του Λιγκ Καπ, μετά και το εκτός 1-0 από τη Β-Βάρεν Ναγκασάκι.