*Στον πρώτο γύρο: Κόμο – Φεραλπισάλο 2-1

*Under 2,5 στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΦΕΡΑΛΠΙΣΑΛΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-1) από την Πίζα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Βαλότι (16′) και Αρένα (38′), μείωσε ο Ντουμπίκας στο 83′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βαλότι στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Πλήρωσε ακριβά την ασταθέστατη αμυντική λειτουργία της στην έδρα της Πίζα, επιστρέφοντας με άδεια χέρια από αυτή. Παράλληλα έβαλε τέλος σε μίνι αήττητο σερί δύο αγωνιστικών (1-1-0) και διατηρήθηκε στην προτελευταία θέση της Σέριε Β.

Απογοητεύει το τελευταίο δίμηνο στο “Leonardo Garilli” στο οποίο φιλοξενείται, αποσπώντας μόλις ένα βαθμό σε πέντε αγωνιστικές με την Κοζέντσα (2-2). Δέχτηκε τουλάχιστον από δύο γκολ στις τέσσερις και σκόραρε σε ισάριθμες. Κάρτες συμπλήρωσε ο Τσεπιτέλι που τέθηκε νοκ άουτ από τη σημερινή αναμέτρηση, τη θέση του στο κέντρο της άμυνας θα πάρει ο Πιλάτι.

ΦΕΡΑΛΠΙΣΑΛΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Δέχτηκε γκολ στα 10/12 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΟΜΟ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Μπάρι. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Γκαμπριελόνι (38′) και ντε Κούνια (60′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πούσκας με τη συμπλήρωση των 90′.

Την απογοητευτική πορεία της Μπάρι εκμεταλλεύτηκε η Κόμο συνεχίζοντας τη μάχη για απευθείας άνοδο στη Σέριε Α. Παρουσιάστηκε συνολικά καλύτερη από τους φιλοξενούμενους πανηγυρίζοντας την τέταρτη σερί νίκη της, σε κάθε μία από τις οποίες σκόραρε τουλάχιστον από δύο φορές.

“Τρέχει” μία θετική παράδοση απέναντι στη Φεραλπισάλο παραμένοντας αήττητη σε τέσσερις μεταξύ τους αναμετρήσεις (3-1-0): Κράτησε το μηδέν στις δύο, ενώ στις τρεις σημειώθηκαν μέχρι δύο γκολ. Δεν αντιμετωπίζει σοβαρά αγωνιστικά προβλήματα ο προπονητής Ρόμπερτς, μοναδικός απόντας ο Κονέ.