*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/4 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Νταντί Γιουνάιτεντ-Ερντριεόνιανς 2-0.

✅ Βρείτε εδώ τα καλύτερα προγνωστικά στοιχήματος ✅

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Ερντριεόνιανς-Νταντί Γιουνάιτεντ 0-2.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Νταντί Γιουνάιτεντ-Ερντριεόνιανς 0-2.

ΕΡΝΤΡΙΕΟΝΙΑΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πάρτικ Θιστλ, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Φιτζπάτρικ στο 52’ και το 2-0 ο Γκράχαμ στο 61’. Το 3-0 πέτυχε ο Γκράχαμ στο 68’ και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Ντίακ στο 85’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Ερντριεόνιανς. Είχε μεν ευκαιρίες, απείλησε την αντίπαλη εστία, όμως δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αμυντικά ήταν σταθερή στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη υπέκυψε εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη 4 γκολ.

Δεν αναμένεται να την πτοήσει η ήττα αυτή, καθώς έχει πετύχει και με το παραπάνω τους στόχους της φετινής σεζόν. Στην αρχή της χρονιάς σκόπευε να διεκδικήσει την παραμονή της και πλέον έχει καταλήξει να βρίσκεται στα πλέι-οφ, διεκδικώντας, αν και δύσκολα θα το πετύχει, την άνοδο στην Πρέμιερσιπ. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, αλλά αναμένεται να έχει δύσκολο έργο σήμερα, αφού οι φιλοξενούμενοι με νίκη θα κατακτήσουν το πρωτάθλημα.

Ερντριεόνιανς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 τελευταία παιχνίδια.

ΝΤΑΝΤΙ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Έιρ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Μόχρι στο 78’.

Άνετη επικράτηση παρά το χαμηλό σκορ για τη Νταντί Γιουνάιτεντ. Είχε τον έλεγχο του αγώνα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και παρά το γεγονός ότι απείλησε με λίγες από αυτές την αντίπαλη εστία, βρήκε τρόπο να πετύχει το καθοριστικό γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Να εξασφαλίσει τον τίτλο και παράλληλα την απευθείας άνοδο μπορεί σήμερα, αρκεί να μην ηττηθεί από την αδιάφορη βαθμολογικά Ερντριεόνιανς. Είναι σε καλή κατάσταση, έχει βρει ρυθμό, σκοράρει με συνέπεια, ανεξαρτήτως έδρας, ενώ είναι και αρκετά πιο σταθερή στα μετόπισθεν. Αναμένουμε να επιβάλλει το ρυθμό της, «καθαρίζοντας» ιδανικά από νωρίς το τρίποντο, ώστε να μην αφήσει περιθώρια στραβοπατήματος.