Προτελευταία αγωνιστική

*Α’ Γύρος: Χάλεσερ – Βούρτσμπουργκερ Κίκερς 0-0.

ΒΟΥΡΤΣΜΠΟΥΡΓΚΕΡ ΚΙΚΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 2-4 επί της Μέπεν, για την περασμένη αγωνιστική. Με το παιχνίδι στο 1-1 στο 15′, ήταν καλύτεροι στο υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου, αλλά έμειναν πίσω στο σκορ σε κρίσιμο χρονικό σημείο (2-1 στο 45+2′). Ισορροπημένο το β’ μέρος, με τους Κίκερς εξαιρετικά εύστοχους στην τελική προσπάθεια, γεγογονός που έφερε την ανατροπή του σκορ μέσα σε ένα δεκάλεπτο(2-2 στο 58′, 2-3 στο 67′). Το τελικό 2-4 διαμορφώθηκε στο 79ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους στο πρωτάθλημα και φαίνεται πως έπρεπε να υποβιβαστούν για να βγάλουν στον αγωνιστικό χώρο ηρεμία και να παίξουν καλό ποδόσφαιρο. Βρίσκονται ουσιαστικά στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, έχοντας υποβιβαστεί εδώ και μερικές αγωνιστικές.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθούν στη σημερινή αναμέτρηση.

Βούρτσμπουργκερ Κίκερς Στατιστικά

*Over2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια τους.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΧΑΛΕΣΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Βικτώρια Κολωνίας, για την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε με το καλημέρα πίσω στο σκορ (0-1 στο 8′), αλλά έβγαλε αντίδραση, πίεσε και έφτασε στην ισοφάριση στο 33ο λεπτό του παιχνιδιού. Λιγοστές οι ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες στο 2ο ημίχρονο, με το 1-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους, σε ένα δίκαιο σε γενικές γραμμές αποτέλεσμα.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε αγωνιστικές, έχοντας τέσσερις συνεχόμενες ισοπαλίες (0-4-1). Βρίσκεται στην 14η θέση της βαθμολογίας, στο +2 από τη ζώνη υποβιβασμού και τη 17η Βικτόρια Βερολίνου, με παιχνίδι λιγότερο. Χρειάζεται ένα βαθμό στα δύο παιχνίδια που απομένουν, μαζί με το σημερινό, για να εξασφαλίσει την παραμονή της. Εκτός έδρας μετράει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 10 επίσημα παιχνίδια της.

Τραυματίες οι Χερζόγκ, Σράιμπερ και Λίντενχαν. Τιμωρημένοι οι Κρέουζερ και Ζίμερσχιντ. Εκτός λόγω πειθαρχικού παραπτώματος ο Μπάτζιε.