Στον πρώτο γύρο: Τραπάνι – Βιτσέντζα 0-1

* Σημειώθηκε over 2,5 στα οχτώ τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Τραπάνι για το πρωτάθλημα.

ΒΙΤΣΕΝΤΖΑ

Χωρίς νίκη παραμένει η Βιτσέντζα στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες συγκέντρωσε μόλις ένα βαθμό. Πιο συγκεκριμένα αφού επικράτησε της Πίζα (2-1 εντός έδρας) στις 12 Μαρτίου το συγκρότημα του Μπισόλι αναδείχθηκε ισόπαλο με την Μπρέσια (1-1 εντός έδρας), ενώ παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Φροζινόνε (3-1 εκτός έδρας) και Περούτζια (1-0 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία το προηγούμενο Σάββατο το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Μουστάτσιο δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση των 90’. Αξίζει να σημειώσουμε πως οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν με εννέα ποδοσφαιριστές, λόγω των αποβολών των Αντέγιο (90+3’) και Ρενάτο (90+6’).

Αήττητη παραμένει η Βιτσέντζα στις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση, στις οποίες σημείωσε μία νίκη και τρεις ισοπαλίες. Σε όλες σημειώθηκε goal-goal, ενώ στις δύο σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. «Η ομάδα κάνει κάτι πολύ σημαντικό. Κάναμε μία σπουδαία εμφάνιση στην έδρα της Περούτζια, ωστόσο δεν πήραμε ένα θετικό αποτέλεσμα. Πρέπει να κερδίσουμε την παραμονή και να σώσουμε τη Βιτσέντζα», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής του συλλόγου.

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 1-0 γνώρισε η Βιτσέντζα από την Περούτζια, στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Βιτσέντζα αγνοεί τη νίκη στα 12 από τα 13 τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (δες το στον Stoiximan)

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας (Κλικ Εδώ)

Το Βιτσέντζα – Τραπάνι παίζει στον Stoiximan

ΤΡΑΠΑΝΙ

Μετά τις δύο σερί νίκες που πανηγύρισε κόντρα στις Μπάρι (4-0 εντός έδρας) και Μπενεβέντο (3-1 εκτός έδρας) η Τραπάνι επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα με 2-0 από την Ελλάς Βερόνα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Πατσίνι στο 54’. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Λούπι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε το συγκρότημα του Καλόρι για την ίδια διοργάνωση σημείωσε μία νίκη, δύο ισοπαλίες και δύο ήττες. Σε όλες σημειώθηκε goal-goal, ενώ παράλληλα σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ.

Στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα υποχώρησε η Τραπάνι με τους 32 βαθμούς που έχει συγκεντρώσει μετά το πέρας 33ών αγωνιστικών. «Είμαστε απόλυτα προετοιμασμένοι για μία πολύ δύσκολη μάχη. Θα παίξουμε τα χαρτιά μας και θα προσπαθήσουμε να πάρουμε τη νίκη», υπογράμμισε στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε ο προπονητής της Τραπάνι, ενώ συνέχισε λέγοντας: Έχουμε πέντε σημαντικές αναμετρήσεις που θα καθορίσουν τη μοίρα μας. Δεν πρέπει να χάσουμε βαθμούς στην πορεία».

Προηγούμενο ματς: Την εντός έδρας ήττα με 2-0 γνώρισε η Τραπάνι από την Ελλάς Βερόνα, στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Τραπάνι σημείωσε τουλάχιστον δύο γκολ στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.