*30η αγωνιστική, τελευταία της κανονικής διάρκειας.

*Στον Α’ γύρο: Τέπλιτσε – Βικτόρια Πλζεν 1-0

*6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη (αυτή του πρώτου γύρου) έχει η Τέπλιτσε στα δέκα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (5-4-1).

ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με 3-0 την Ζλιν εντός έδρας για τα ημιτελικά του κυπέλλου. Άνοιξε το σκορ από νωρίς (6′), απλοποίησε την κατάσταση στο 32′, ενώ διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 59′.

Είχε μέρες να ξεκουράσει τους βασικούς της μετά την εξουθενωτική εμφάνιση με αντίπαλο την Φιορεντίνα για το Κόνφερενς Λιγκ, έβγαλε φρεσκάδα στον ημιτελικό με την Ζλιν και πήρε με μεγάλη άνεση την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου. Στον τελευταίο αγώνα πρωταθλήματος, «πλήρωσε» το ροτέισον και έμεινε στο 1-1 με αντίπαλο την Σλοβάτσκο εκτός έδρας. Έχει πετάξει καιρό τώρα «λευκή πετσέτα» στην μάχη του πρωταθλήματος και το μόνο που την ενδιαφέρει είναι η κατάκτηση του κυπέλλου και η κατάληψη της τρίτης θέσης, που μοιάζει σίγουρη. Σταθερά τραυματίες οι Σίκορα, Βαλένα και Ντουρονσίμι.

Βικτόρια Πλζεν Στατιστικά

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

ΤΕΠΛΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 2-2 απέναντι στην Σέσκε Μπουντεγιόβιτσε εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ με αυτογκόλ στο 25′, μέχρι το ημίχρονο όμως είχε φτάσει στην ανατροπή (30′, 44′). Δεν κράτησε την νίκη, αφού δέχτηκε γκολ ισοφάρισης στα μισά της επανάληψης (67′).

Εξασφάλισε την παραμονή της και υποδέχτηκε την Σέσκε σε γιορτινό κλίμα. Το παιχνίδι χαρακτηρίστηκε από πολλή ένταση και αρκετές σκληρές μονομαχίες, ενώ το τελικό αποτέλεσμα χαρακτηρίζεται δίκαιο. Θα παίξει αγώνες κατάταξης χωρίς να έχει φιλοδοξίες για πολλά παραπάνω, αφού ήδη η χρονιά κρίνεται επιτυχημένη για το σύνολο του Φρτάλα. Τραυματίες παραμένουν οι Χρόνεκ, Χάβελκα και Τσίκαλο.