3η αγωνιστική

*Over 2.5 τα 3/4 συνολικά παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΒΑΡΜΠΕΡΓΚΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 από την Κάλμαρ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 12ο λεπτό, για να χάσει πέναλτι στο 24′ με τον Σίμοβιτς και εν τέλει να δεχθεί και δεύτερο τέρμα στο 36′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 59′.

Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες η Βάρμπεργκς, μετά και τη νίκη της πρεμιέρας στην έδρα της Νόρκεπινγκ (0-1). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιόακιμ Πέρσον υποδέχθηκε την Κάλμαρ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-3.

Βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ και παρότι είχε ευκαιρίες να φέρει το ματς στα ίσα, δεν ήταν ικανή να το πετύχει, χάνοντας μάλιστα και πέναλτι, καθώς ο Σίμοβιτς δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα, σε μια εμφάνιση που θέλει να αφήσει πίσω της.

Υπάρχει απογοήτευση στις τάξεις της, ωστόσο ο Πέρσον προσπάθησε να αφυπνίσει τους παίκτες του, υποστηρίζοντας ότι αν τελειώνουν σωστά τις φάσεις θα έρχονται και τα θετικά αποτελέσματα.

Βάρμπεργκς Στατιστικά

*No Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-5 από τη Χάμαρμπι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 10ο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με τον Γιάτουπα πέντε λεπτά αργότερα, στην πορεία δέχθηκε ακόμη τέσσερα τέρματα (23′, 29′, 35′, 77′).

Άποντη μετά από τις δυο πρώτες στροφές στο φετινό πρωτάθλημα παραμένει η Σούντσβαλ. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χένρικ Άνστραντ υποδέχθηκε τη Χάμαρμπι, από την οποία και ηττήθηκε με το βαρύ 1-5.

Κατώτερη των προσδοκιών η εμφάνιση της, μπορεί να ισοφάρισε προσωρινά εκμεταλλευόμενη και ένα αμυντικό λάθος της αντιπάλου, ωστόσο δεν κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα στην πορεία και να σταθεί εμπόδιο στην ανωτερότητα της Χάμαρμπι.

Είχε προηγηθεί η ήττα της πρεμιέρας στην έδρα της Σίριους (2-1). Καλείται να βγάλει αντίδραση άμεσα και να βρει ψυχολογία ενόψει της συνέχειας. Παραμένει εκτός ο Λίνους Χαλένιους.