*Στον πρώτο γύρο: Σάντος-Ατλέτικο Παραναένσε 1-1

*5/6 under 2,5 τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτή την έδρα.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Ατλέτικο Παρανανέσε έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Κρουζέιρο, αν και προηγήθηκε με τέρμα που δέχθηκε από τον Βίτορ Ρόκε στο 65ο λεπτό, με την ισοφάριση να έρχεται από τον Ματέους Περέιρα στο 84’.

Η Ατλέτικο Παραναένσε έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Κρουζέιρο, τέταρτη συνεχόμενη ισοπαλία, πέμπτη στα εφτά πιο πρόσφατα που δεν έχει καμία νίκη. Και στο γήπεδό της συμπλήρωσε 12 σερί παιχνίδια χωρίς ήττα, αλλά με εφτά ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα. Μάλιστα έχει πλέον τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, μαζί με την Κορίνθιανς.

Επομένως έχασε και άλλο έδαφος για την διεκδίκηση μίας θέσης που θα οδηγήσει στο επόμενο Κόπα Λιμπερταδόρες. Αυτή τη στιγμή είναι στην όγδοη, εκτός πρώτης εξάδας, αλλά στο -6 από την έκτη που οδηγεί στα προκριματικά του.

Όλα δείχνουν λοιπόν πως θα περιοριστεί τη νέα αγωνιστική περίοδο στη συμμετοχή της στο επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα.

Ατλέτικο Παραναένσε Στατιστικά

*Εφτά σερί under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*12/18 G/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα

ΣΑΝΤΟΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σάντος έχασε 0-3 εντός έδρας από την Φλουμινένσε, με τον Μαρτινέλι να ανοίγει το σκορ μόλις στο δέκατο λεπτό, ενώ ο Αρίας στο 36’ και ο Κανό στο 59’ διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Πάνω που διένυε την καλύτερη της περίοδο στο εθνικό πρωτάθλημα, αήττητη εφτά αγωνιστικές, η Σάντος έχασε με το “βαρύ” 0-3 εντός έδρας από την Φλουμινένσε. Μακριά από το γήπεδο της δεν χάνει εδώ και τέσσερις αγώνες , με δύο ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα.

Βέβαια είναι αυτή τη στιγμή στο +2 από την ζώνη του υποβιβασμού και η παραμονή της στην κατηγορία είναι ακόμη στον αέρα, ειδικά αν δεν καταφέρει να κερδίσει τον σημερινό αγώνα και έρθουν κάποια άλλα αρνητικά αποτελέσματα.