*Αγώνας ρεβάνς για τη φάση των προημιτελικών του Κόπα Σουνταμερικάνα. Δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθούν απευθείας πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί, θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά το νικητή του ζευγαριού Σάο Πάολο – Σεαρά.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Νασιονάλ – Ατλέτικο Γκοϊανιένσε 0-1

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΓΚΟΪΑΝΙΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βραζιλία)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Μπραγκαντίνο, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Μάρλον Φρέιτας (52′) και Σουρίν (60′), δεχόμενη απλά τη μείωση στο 86ο λεπτό.

Συνέχεια στις επιτυχίες κατάφερε να δώσει η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, το περασμένο Σαββατοκύριακο. Η ομάδα του Ζορζίνιο υποδέχθηκε τη Μπραγκαντίνο, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Έδειχνε να ελέγχει το ματς και με ένα δυναμικό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να πάρει προβάδισμα δυο τερμάτων. Προς το φινάλε έριξε την απόδοση της, με αποτέλεσμα να δεχθεί απλά τη μείωση.

Κάπως έτσι, έβαλε τέλος στο σερί των επτά αγώνων πρωταθλήματος χωρίς νίκη (0-1-6), αν και διατηρείται σταθερά στις τελευταίες θέσεις της κατάταξης. Την περασμένη εβδομάδα, πήγε κόντρα στα προγνωστικά και έφυγε με το διπλό από την Ουρουγουάη (0-1), με τον πορτιέρο Ρενάν να είναι καθοριστικός. Τώρα, θέλει να γράψει ιστορία, παίζοντας για δυο αποτελέσματα απόψε. Εκτός μάχης οι τραυματίες Ρονάλντο και Ραμόν Μενέσες.

Ατλέτικο Γκοϊανιένσε Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΑΣΙΟΝΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ουρουγουάη)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Ρεντίστας, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο δεύτερο λεπτό με τον Ροντρίγκες, στο 41′ ο Ραμίρες διπλασίασε τα τέρματα της, με τον Λουίς Σουάρες να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Ξέσπασε η Νασιονάλ και επέστρεψε στις επιτυχίες, μετά από τις δυο διαδοχικές ήττες που υπέστη, σε όλες τις διοργανώσεις. Την περασμένη Παρασκευή, η ομάδα του Πάμπλο Ρεπέτο υποδέχθηκε τη Ρεντίστας, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, την οποία και συνέτριψε με 3-0. Έπαιξε με αρκετές αλλαγές στη σύνθεση της, ήταν με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο και επικράτησε δίκαια.

Πρώτο της τρίποντο στο Κλαουσούρα, έχοντας προηγηθεί η ήττα 2-1 της πρεμιέρας από τη Ντεπορτίβο Μαλντονάδο. Τώρα, καλείται να κάνει την υπέρβαση και να ανατρέψει το 0-1 με το οποίο ηττήθηκε στο εντός έδρας πρώτο παιχνίδι, οπότε και η νίκη στη Βραζιλία αποτελεί μονόδρομο. Ανοιχτό το ενδεχόμενο να ξεκινήσει με βασικό τον Λουίς Σουάρες απόψε.