*Από τρεις διαδοχικές νίκες επί του Μόντρεαλ έρχεται η Ατλάντα ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Τα 3/4 μεταξύ τους παιχνίδια συνοδεύτηκαν από Over 2.5.

Παιχνίδι 365 μέρες το χρόνο | +21

Δείτε τα Προγνωστικά MLS

ΑΤΛΑΝΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

«Προσγείωση» για την Ατλάντα, η οποία δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα στο εκτός έδρας ματς της Τετάρτης κόντρα στο Τορόντο. Έκανε τραγική έναρξη στο ματς, έχανε απ’ το πρώτο λεπτό, ωστόσο βρήκε τα πατήματα της, ισοφάρισε στο 17’ και ανέτρεψε το σκορ στο 22’, στο 27’ το ματς έγινε 2-2! Για ισοπαλία πήγαινε το παιχνίδι, όμως στις καθυστερήσεις το Τορόντο βρήκε τρίτο γκολ και έκανε τη δεύτερη ανατροπή του αγώνα για το τελικό 3-2! Είχαν προηγηθεί οι επιτυχίες στο Κύπελλο επί των Τσάρλεστον και Κολόμπους για την Ατλάντα, η οποία θα υποδεχτεί στην επόμενη φάση το Σεντ Λούις.

Είχε προηγηθεί για το πρωτάθλημα το εντός έδρας 2-0 επί του Σικάγο, σκορ που είχε διαμορφωθεί απ’ το πρώτο ημίχρονο, η Ατλάντα θα μπορούσε να έχει σκοράρει περισσότερες φορές. Επέστρεψε στις ήττες έπειτα από δύο σερί «τρίποντα», μετράει ρεκόρ 2-0-3 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, έμεινε στους 26 πόντους και καταλαμβάνει την 4η θέση της ανατολικής περιφέρειας. Είναι καταπληκτική εντός έδρας, έρχεται από πέντε διαδοχικές νίκες στο γήπεδο της στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Επιστρέφει ο Εσκομπάρ (Αμυντικός, 11,1).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 κόντρα στο Τορόντο.

ΑΤΛΑΝΤΑ Στατιστικά

*Έρχεται από 8/12 NG ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στην Novibet).

*Έρχεται από 3/4 2-3 Goal ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 11/16 Under 2.5 στο πρωτάθλημα.

ΜΟΝΤΡΕΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με νέα νίκη επέστρεψε απ’ τη διακοπή του πρωταθλήματος το Μόντρεαλ, που όπως οι υπόλοιπες ομάδες του Καναδά, δεν είχε υποχρεώσεις στο Κύπελλο. Περιορίστηκε σε προπονήσεις και φιλικά, έδειξε ότι έχει δουλέψει καλά, το έκανε φανερό με τη νίκη 2-1 επί του εξαιρετικού Πόρτλαντ. Προηγήθηκε στο 28’ το Μόντρεαλ, το Πόρτλαντ ισοφάρισε στο 53’, το τελικό 2-1 των Καναδών διαμορφώθηκε στο 66’ με τον Οκουόνκουο, ο οποίος σκόραρε και το πρώτο.

Σπουδαία νίκη για τους Καναδούς, οι οποίοι έδειξαν χαρακτήρα και μέταλλο μετά το εντός έδρας 0-3 απ’ το Ορλάντο, πήραν δύο νίκες που είχαν μεγάλη ανάγκη. Νωρίτερα επικράτησαν 2-1 του Σολτ Λέικ εντός έδρας, μετρούν ρεκόρ 3-1-2 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές. Ανέβηκαν στους 30 βαθμούς και πλέον καταλαμβάνουν τη 2η θέση της ανατολικής περιφέρειας, στο -2 απ’ την κορυφή, είναι ισόβαθμοι με την Ουάσινγκτον, στο +4 απ’ την Ατλάντα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-1 επί του Πόρτλαντ.