*Προκριματική φάση του Μουντιάλ 2022. Ο 1ος από κάθε όμιλο προκρίνεται στα τελικά της διοργάνωσης, ενώ ο 2ος παίζει μπαράζ.

*Η Γερμανία έχει μόνο νίκες στις αναμετρήσεις εναντίον της Αρμενίας.

*Η Γερμανία είναι οριστικά στην πρώτη θέση, η Αρμενία είναι δεν έχει πια ρεαλιστικές ελπίδες για τη δεύτερη θέση.

*Α’ Γύρος: Γερμανία – Αρμενία 6-0

Δείτε τα Προγνωστικά Προκριματικά Μουντιάλ

ΑΡΜΕΝΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

H Αρμενία γνώρισε τη συντριβή στο ματς της προηγούμενης αγωνιστικής και μάλιστα εντός έδρας, από τη Βόρεια Μακεδονία (0-5). Το συγκεκριμένο αποτέλεσμα την αφήνει στην τέταρτη θέση του ομίλου, με μηδαμινές ελπίδες για τα μπαράζ. Ακόμα και αν γίνουν τρία θαύματα που είναι η δική της νίκη επί της Γερμανίας και ταυτόχρονα οι ήττες της Ρουμανίας και της Βόρειας Μακεδονίας, είναι αδύνατο να καλύψει τη διαφορά τερμάτων που είναι το πρώτο κριτήριο ισοβαθμίας, έναντι των Βορειομακεδόνων. Βέβαια, οι Γερμανοί είναι δεδομένα στην πρώτη θέση και θα είναι αδιάφοροι για το αποτέλεσμα στο τελευταίο ματς των ομίλων. Ο Χοακίν Καπαρός δεν έχει καλέσει στην αποστολή, για διάφορους λόγους, τους Γκαζαριάν, Μπαμπαγιάν, Μουραντιάν, Ισχανιάν και Μκογιάν. Εξέτισαν οι Βοσκανιάν, Σπερτσιάν, Ανταμιάν και Χαρογιάν.

Εθνική Αρμενίας ρόστερ

Τερματοφύλακες: Γιουρτσένκο (Αλασκέρτ), Μπελγκαριάν (Ουράρτου), Μπούτσνεφ (Πιούνικ) – Αμυντικοί: Χοβχανισιάν (Καϊράτ), Χαρογιάν (Κάδιθ), Χαμπαρτζουμιάν (Ανόρθωση), Βοσκανιάν (Αλασκέρτ), Καλσίρ (Σίλκεμποργκ), Τερτεριάν (Αραράτ-Αρμενία), Μονρόι (Νόα), Μαργκαριάν (Αραράτ) – Μέσοι: Μχιταριάν (Ρόμα), Μπαρσεγκιάν (Αστάνα), Αρτάκ Γκριγκοριάν (Αλασκέρτ), Μπαϊραμιάν (Ροστόφ), Ούντο (Ατιράου), Μπιτσαχτσιάν (Ζίλινα), Ανγκούλο (Αραράτ-Αρμενία), Βαρντανιάν (Πιούνικ), Σπερτσιάν (Κράσνονταρ), Αβανεσιάν (Αραράτ-Αρμενία), Νάρεκ Γκριγκοριάν (Ουράρτου) – Επιθετικοί: Ανταμιάν (Χόφενχαϊμ), Καραπετιάν (Νόα), Μπριάσκο (Μπόκα Τζούνιορς), Γκελογιάν (Μπάλτικα), Ζελαραγιάν (Κολόμπους Κρου).

Προηγούμενο παιχνίδι: Υπέστη ήττα με σκορ 0-5 εντός έδρας, από τη Βόρεια Μακεδονία, για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Στο 22’ ο Τραϊκόφσκι σκόραρε για το 0-1 και στο 36’ ο Μπάρντι έκανε το 0-2 για το ημίχρονο. Στο 66’ και πάλι ο Μπάρντι με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 0-3, στο 79’ ο Ριστόφσκι σκόραρε για το 0-4. Στις καθυστερήσεις ο Μπάρντι ολοκλήρωσε το χατ-τρικ με το δεύτερο πέναλτι.

Αρμενία Στατιστικά

*3/5 ματς με N/G (δες το στη bet365)

*4/5 αναμετρήσεις έληξαν με under 2.5

*Δέχθηκε γκολ στα 6/10 τελευταία εντός έδρας ματς.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γερμανία είχε ούτως ή άλλως εύκολο έργο απέναντι στο αδύμανο Λίχτενσταϊν (9-0) στο ματς της προηγούμενης αγωνιστικής, η αποβολή στο πρώτο δεκάλεπτο για λογαριασμό των φιλοξενούμενων έκανε το ματς… προπόνηση για την ομάδα του Χάνσι Φλικ. Ο Γερμανός τεχνικός έκανε το 6Χ6 με το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα και πανηγύρισε την απευθείας πρόκριση στα τελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022. Απολογισμός οκτώ νίκες και μία ήττα σε εννέα αγώνες. Μοναδική αποτυχία η εντός έδρας ήττα από τη Βόρεια Μακεδονία, με σκορ 1-2. Στις 11 Οκτωβρίου πέρασε σαν σίφουνας από τα Σκόπια επικρατώντας με το εμφατικό 4-0, παίρνοντας μια άτυπη εκδίκηση. Συμλήρωσε κάρτες ο Ρούντιγκερ. Είναι εκτός αποστολής οι Βιρτς, Σλότερμπεκ και Ντράξλερ.

Εθνική Γερμανίας ρόστερ

Τερματοφύλακας: Νόιερ (Μπάγερν), Λένο (Άρσεναλ), τερ Στέγκεν (Μπαρτσελόνα), Τραπ (Άιντραχτ) – Αμυντικοί: Μπακού (Βόλφσμπουργκ), Ρίντιγκερ (Τσέλσι), Γκίντερ (Γκλάντμπαχ), Κερέρ (Παρί Σεν Ζερμέν), Τα (Λεβερκούζεν), Ράουμ (Χοφενχάιμ), Σίλε (Μπάγερν), Γκούντερ (Φράιμπουργκ) – Μέσοι: Άρνολντ (Βόλφσμπουργκ), Κίμιχ (Μπάγερν), Χάβερτς (Τσέλσι), Γκορέτσκα (Μπάγερν), Μπραντ (Ντόρτμουντ), Ρόις (Ντόρτμουντ), Μουσιάλα (Μπάγερν), Νόιχαους (Γκλάντμπαχ), Γκουντογκάν (Μάντσεστερ Σίτι) – Επιθετικοί: Μίλερ (Μπάγερν), Γκνάμπρι (Μπάγερν), Αντεγέμι (Σάλτσμπουργκ), Σανέ (Μπάγερν), Νμέτσα (Βόλφσμπουργκ), Φόλαντ (Μονακό).

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 9-0 εντός έδρας, του Λίχτενσταϊν, για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Στο 9’ αποβλήθηκε ο Χόφερ και στο 11’ ο Γκιουντογκάν με πέναλτι έκανε το 1-0. Στο 20’ με αυτογκόλ, στο 22’ ο Σανέ, στο 23’ ο Ρόις έκαναν το 4-0 του ημιχρόνου. Στο 49’ ο Σανέ, στο 76’ ο Μιούλερ, στο 80’ ο Μπακού ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 7-0. Τα δύο τελευταία γκολ του ματς σημειώθηκαν στο 86’ και στο 89’.