7η Αγωνιστική

* Under 2.5 τα 9/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Καϊσέρισπορ. Το καθοριστικό γκολ πέτυχε ο Τιάμ στο 54ο λεπτό.

Είναι ξεκάθαρα σε κρίση η Αντάλιασπορ, δεν είναι μόνο ότι έφτασε τις τρεις σερί ήττες για πρώτη φορά από τότε που ανέλαβε ο Σαχίν, είναι η εικόνα της που προβληματίζει στα 5 τελευταία ημίχρονα που έπαιξε. Εκτέθηκε το αμυντικό της transition στο δεύτερο μέρος με την Γκαζιαντέπ (5-2), ενώ στα πρόσφατα ματς με Κασίμπασα (0-2 εντός) και Καϊσέρισπορ δεν έβγαλε ούτε μία κλασική ευκαιρία, με τους Βραζιλιάνους, Αντριάνο και Φερνάντο που την ανέβασαν επίπεδο την περασμένη άνοιξη να είναι ντεφορμέ.

Την περασμένη Κυριακή μπήκε καλύτερα στο ματς, πίεσε ψηλά στο πρώτο 15λεπτο, είχε τις προϋποθέσεις, αλλά καθαρή φάση δεν έφτιαξε. Όταν άνοιξε ο ρυθμός στο ξεκίνημα της επανάληψης ήταν οι γηπεδούχοι που εκμεταλλεύτηκαν τους χώρους για το προβάδισμα και στην συνέχεια δεν επέτρεψαν στην ομάδα του Σαχίν να απειλήσει.

Στον πάγκο έμεινε ο νεοφερμένος στόπερ Λουγιντάμα, πήρε ένα 10λεπτο στο τέλος ο νεοφερμένος μεσοεπιθετικός Νακατζίμα και ήταν δραστήριος.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Τοπράκ (στόπερ), Μεχμέντι (επιθετικός) και Λάρσον (εξτρέμ), επέστρεψε στο Καϊσέρι ο εξτρέμ Ενταό, εξέτισε κι επιστρέφει σήμερα ο χαφ Φρέντι. Νέο πρόβλημα ο τραυματισμός του κομβικού χαφ Φερνάντο.

ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 4/6 φετινά παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 6/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΔΑΝΑ ΝΤΕΜΙΡΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-2) επί της Τραμπζονσπόρ. Ο Ροντρίγκες άνοιξε το σκορ για την Ντεμιρσπόρ στο 10’, ο Μπακασέτας ισοφάρισε στο 36’ με πέναλτι. Ο Εντιαγέ ανέκτησε το προβάδισμα για τους γηπεδούχους στο 55’ και ο Μποζόκ ισοφάρισε εκ νέου στο 84. Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων σκόραρε το γκολ της νίκης ο Ακαϊντίν.

Εντυπωσιακή η ομάδα του Μοντέλα τη Δευτέρα στο ματς με την πρωταθλήτρια, μπορεί η νίκη να ήρθε στο τελευταίο λεπτό, αλλά ήταν πέρα για πέρα δίκαιη με βάση την εικόνα του αγώνα.

Προηγήθηκε με απίθανη εκτέλεση φάουλ του αριστερού μπακ της, ο οποίος αποχώρησε τραυματίας πέντε λεπτά αργότερα .Ήταν ταχύτατη στις επιθετικές της μεταβάσεις και αν ήταν λίγο πιο σοβαρή στην τελική ενέργεια θα είχε πετύχει πολύ περισσότερα γκολ. Έβρισκε διαρκώς ανοργάνωτη την άμυνα της Τραμπζονσπόρ, έτσι ανέκτησε προβάδισμα με τον χαφ Εντιαγέ να βγαίνει κορυφή στην κόντρα και μετά τη δεύτερη ισοφάριση των φιλοξενούμενων πίεσε σα μανιασμένη ως τις καθυστερήσεις για να δικαιωθεί με τον στόπερ της να αφήνει την άμυνα για να σκοράρει ως trailer με το μηρό!

“Είναι ένα παιχνίδι που φοβάμαι πολύ. Μετά τη νίκη επί της Τραμπζονσπόρ έχασαν τρία σερί παιχνίδια και θα είναι πεισμωμένοι. Τα πόδια μας πρέπει να μείνουν στο έδαφος, η πρόοδός μας γίνεται βήμα βήμα. Οι στόχοι μας εξαρτώνται από εμάς και πρέπει να δίνουμε πάντα το μάξιμουμ” δήλωσε ενόψει Αντάλιασπορ ο κόουτς Μοντέλα, ενημερώνοντας παράλληλα ότι θα περιμένει μέχρι τελευταία στιγμή τον Ροντρίγκες που έχει μυικό πρόβλημα.

Απέναντι στην Τραμπζονσπόρ ο Ιταλός παρέταξε την ομάδα του δίχως κλασικό φορ, με τον Μπελχαντά στην κορυφή και εφόσον το σχήμα τα πήγε εξαιρετικά αναμένεται να το επαναλάβει. Έπαιξε κατευθείαν ο νεοφερμένος χαφ Ακμπάμπα στο “10”, μπήκε αλλαγή στο τέλος ο νεοφερμένος φορ Γκιουλμπράντσεν και ήταν δραστήριος.