*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μάδεργουελ-Αμπερντίν 2-4.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Αμπερντίν-Μάδεργουελ 3-3.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Μάδεργουελ-Αμπερντίν 0-1.

ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ

Προηγούμενο ματς: Τυπικά γηπεδούχος στην ισοπαλία εναντίον της Σέλτικ με σκορ 2-2, στα πλαίσια των ημιτελικών του FA Cup. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μιόβσκι στο 2’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κουν στο 21’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Φόρεστ στο 63’. Το 2-2 πέτυχε ο Σόκλερ στο 90’. Στην παράταση προηγήθηκε οι φιλοξενούμενοι με τον Ο’Ρίλεϊ στο 105+1’, όμως ισοφαρίστηκαν ξανά από τον ΜακΝτόναλντ στο 119’. Την πρόκριση πήρε η Σέλτικ στα πέναλτι με σκορ 5-6.

Πάλεψε η Αμπερντίν και κατάφερε να στείλει το ματς στη διαδικασία των πέναλτι. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε από πολύ νωρίς, όμως στη συνέχεια υπέκυψε στην πίεση των φιλοξενούμενων, δεχόμενη την ανατροπή. Στα τελευταία λεπτά βρήκε τρόπο να ισοφαρίσει, στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί έμεινε και πάλι πίσω στο σκορ, αλλά βρήκε τρόπο στη συνέχεια να φέρει ξανά το ματς στα ίσα.

Απογοητευμένη που δεν κατάφερε να προκριθεί στο τελικό του FA Cup, παρ’ όλα αυτά τα έδωσε όλα και έφτασε μέχρι την ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι, παλεύοντας για την πρόκριση. Πλέον στρέφει την προσοχή της στο γκρουπ υποβιβασμού, όπου θέλει να εξασφαλίσει άμεσα την παραμονή της. Για να το πετύχει αυτό θα πρέπει να ξεπεράσει σήμερα το εμπόδιο της Μάδεργουελ, έχοντας σύμμαχο την έδρα της. Πέρασε μια μικρή περίοδο δυστοκίας, παρ’ όλα αυτά βρήκε ξανά την επαφή της με τα αντίπαλα δίχτυα στο ματς κόντρα στη Σέλτικ και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις πολλές αστάθειες των φιλοξενούμενων ώστε να σκοράρει με μεγαλύτερη ευκολία.

Αμπερντίν Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΑΔΕΡΓΟΥΕΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Χιμπέρνιαν με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μαολίντα με πέναλτι στο 65’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπλάνεϊ στο 90+4’.

Το βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος κατάφερε να σώσει η Μάδεργουελ. Δεν είχε ιδιαίτερες ευκαιρίες, έμεινε πίσω στο σκορ λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ενώ στις καθυστερήσεις βρήκε τρόπο να σκοράρει, φέρνοντας το παιχνίδια στα ίσα.

Καλύτερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει, εκκινώντας με θετικό αποτέλεσμα τις υποχρεώσεις της στο γκρουπ υποβιβασμού, δίνοντας παράλληλα συνέχεια στο αήττητο σερί που τρέχει στα τελευταία τρία παιχνίδια της. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, μαχητική σε όλες τις αναμετρήσεις της, σκοράρει με συνέπεια, την ώρα όμως που αμυντικά είναι αρκετά ασταθής, με αποτέλεσμα να είναι σπάνιες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχεται εξίσου γκολ.