*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Τρουά – Αμιάν 2-0

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΑΜΙΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 3-3 με την Κεβιγί, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 20ο λεπτό και παρότι έκανε την ανατροπή με χατ τρικ του Μαφουτά (33′, 45’+2, 45’+3), εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση (58′, 81′).

Μακριά από τις επιτυχίες έμεινε για πέμπτο διαδοχικό παιχνίδι η Αμιάν. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ομάρ Νταφ φιλοξενήθηκε από την Κεβιγί, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3. Αν και βρέθηκε πρώτη πίσω, είχε εξαιρετική αντίδραση και μέχρι την ανάπαυλα είχε αποκτήσει σαφές προβάδισμα στο σκορ. Έδωσε όμως χώρους στην πορεία και το “πλήρωσε” με ισοφάριση.

Τρίτη ισοπαλία στις τέσσερις τελευταίες στροφές, μετά και από εκείνες με Γκινγκάμπ (εκτός) και Κονκαρνό (0-0 εκτός). Βρίσκεται στα μέσα της κατάταξης, στο -7 από τα πλέι οφ και στο +9 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Χωρίς νίκη σε πέντε εντός (0-3-2), έχοντας ηττηθεί στα δυο πιο πρόσφατα.

Αμιάν Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΡΟΥΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Πο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 18ο λεπτό και παρότι έκανε την ανατροπή με τους Ντονγκ (72′) και Ντιόπ (78′), δέχθηκε την ισοφάριση στο 90′.

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Τρουά αγνοεί τη νίκη εδώ και έξι παιχνίδια (0-2-4). Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Νταβίντ Γκιόν υποδέχθηκε την Πο, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Αρκετά ισορροπημένο το μεταξύ τους, κυρίως από άποψη ευκαιριών, με την ίδια να χάνει τη νίκη μέσα από τα χέρια της και με γκολ στο φινάλε.

Πρώτος βαθμός μετά από τέσσερις διαδοχικές ήττες, διατηρείται εντός της επικίνδυνης ζώνης, ούσα παράλληλα στο -3 από τη σωτηρία. Αγνοεί το διπλό από τις αρχές Δεκεμβρίου, έχοντας έκτοτε από τέσσερις ισοπαλίες και ήττες.