*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Νικήτρια η Έιρ και στις πέντε τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Αλόα.

Αλόα – Έιρ στο Pamestoixima.gr

Αλόα Ανάλυση

Χωρίς ανάσα συνεχίζει τις υποχρεώσεις της η Αλόα η οποία δίνει το τέταρτο παιχνίδι της από τις 21/11 και έπειτα. Στο τελευταίο από αυτά έκανε την έκπληξη απέναντι στην Χαρτς για το Λιγκ Καπ, κέρδισε με 1-0 στην παράταση και πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Χιμπέρνιαν. Στο πρωτάθλημα μετά από τις πέντε πρώτες αγωνιστικές έχει συγκεντρώσει μόλις έναν βαθμό, τον πήρε στην εντός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο την Νταντί (3-3).

Προηγούμενο ματς: Πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Λιγκ Καπ αποκλείοντας τη Χαρτς με 1-0 στην παράταση. Το τέρμα που έκρινε τα πάντα σημείωσε ο Τράουτεν στο 109’ από το σημείο του πέναλτι.

Αλόα Στατιστικά

*No Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στο Pamestoixima.gr)

*Δεν έχει σκοράρει στα 3/5 παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στο Pamestoixima.gr | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

Έιρ Ανάλυση

Υποχρεώσεις στο Λιγκ Καπ είχε την προηγούμενη εβδομάδα η Έιρ, αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας τη Λίβινγκστον. Δύσκολη εξ ορισμού η αποστολή της, δεν κατάφερε να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων και έχασε πολύ εύκολα με 4-0. Στο πρωτάθλημα προέρχεται από την εντός έδρας νίκη με 2-0 επί τη Νταντί, αποτέλεσμα που διαμορφώθηκε στο πρώτο τέταρτο του αγώνα. Πανηγύρισε το δεύτερο τρίποντό της στη φετινή Τσάμπιονσιπ, στα τρία υπόλοιπα παιχνίδια της αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Ινβερνές και 0-0 με την Ντανφέρμλιν, ενώ ηττήθηκε από την Μόρτον.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 4-0 από την Λίβινγκστον για το Λιγκ Καπ. Στο 12’ έχανε ήδη με 3-0 και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 44’.