Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΣΑΤΟΝ ΓΙΟΥΝ.

Επιστροφή στις ήττες για την Σάτον, η οποία δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα, μετά και την εντός έδρας επικράτηση επί της Τρανμίρ (1-0). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πολ Ντόσγουελ φιλοξενήθηκε από την Ίστλι, στην έδρα της οποίας και ηττήθηκε με σκορ 2-1. Ούσα πίσω στο σκορ με δυο γκολ διαφορά από το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει απλά για το τελικό αποτέλεσμα στο 81ο λεπτό, με το τέρμα του Στιρν. Αυτή η ήττα ήταν και η τέταρτη της Σάτον στα πέντε τελευταία παιχνίδια της, ούσα πλέον στην 13η θέση με 16 βαθμούς, όσους έχει και η Σόλιχουλ Μορς. Έχει επικρατήσει στα τέσσερα από τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, έχοντας παράλληλα και δυο ήττες. Στα τέσσερα νικηφόρα κατάφερε να διατηρήσει ανέπαφη και την εστία της. Για το σημερινό παιχνίδι με την ουραγό Γκάισλι δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Ίστλι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (παίξτο στην Betshop)

Το Σάτον Γιουν. – Γκάισλι παίζει στην Betshop

ΓΚΑΪΣΛΙ

Χωρίς νίκη εξακολουθεί να παραμένει μετά από δώδεκα παιχνίδια στο πρωτάθλημα η Γκάισλι. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άνταμ Λόκγουντ φιλοξένησε την Μάκλσφιλντ, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 1-2. Ούσα πίσω στο σκορ με δυο τέρματα (15′, 26′), το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει για το τελικό αποτέλεσμα στο 36ο λεπτό με τον Πρέστον. Αυτή ήταν και η ένατη φετινή ήττα της Γκάισλι μετά από δώδεκα παιχνίδια, έχοντας επίσης και τρεις ισοπαλίες. Παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, με μόλις τρεις βαθμούς συγκομιδής. Μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Σε πολύ δύσκολη θέση πλέον η Γκάισλι, η οποία θέλει να πανηγυρίσει άμεσα μια νίκη, που θα την ανεβάσει ψυχολογικά. Μεσοβδόμαδα ανακοίνωσε την απόκτηση του δεξιού οπισθοφύλακα, Κόνορ Μπράουν.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Μάκλσφιλντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.