Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΚΑΡΑΜΠΑ ΡΙΓΑ

Ένα αήττητο σερί τριών αγώνων έχει φτιάξει η Καραμπά, η οποία έχει απολογισμό δυο νίκες και μια ισοπαλία σε αυτά τα παιχνίδια. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κίριλς Κουρμπάτοβς φιλοξένησε την ουραγό της βαθμολογίας Ντόγκαβπιλς, της οποίας και επιβλήθηκε με 2-0. Μετά από ένα “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 51′ με τον Σεργκέεβ, ενώ στο 73ο λεπτό ο Άπινς διπλασιάσε τα τέρματα της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Η νίκη αυτή έφερε την Καραμπά στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, όπου μετά από δώδεκα παιχνίδια μετράει 15 βαθμούς, ούσα δυο βαθμούς πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Εντός έδρας παραμένει αήττητη, καθώς σε έξι παιχνίδι μετράει δυο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Ντόγκαβπιλς για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΛΙΕΠΑΓΙΑ

Από νίκη προέρχεται και η Λιεπάγια, η οποία κατάφερε να πανηγυρίσει το δεύτερο διαδοχικό της “τρίποντο” στο πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βίκτορς Ντόμπρεκοβς φιλοξένησε την Ρίγας Σκόλα, κόντρα στην οποία κατάφερε από νωρίς να πάρει αέρα δυο τερμάτων, με τους Ικαουνίεκς (8′) και Κάμες (14′) να βρίκουν δίχτυα. Στο ξεκίνημα της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι μείωσαν προσωρινά, όμως στο 63′ ο Γκάουρακς διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για την ομάδα του. Η Λιεπάγια εξακολουθεί να βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, όπου μετράει 22 βαθμούς μετά από δώδεκα παιχνίδια, ούσα έξι βαθμούς μακριά από την κορυφή. Σε εφτά εκτός έδρας παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα, έχει απολογισμό τέσσερις νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες. Η σημερινή αναμέτρηση κόντρα στην Καραμπά θα είναι η πρώτη εκτός έδρας, μετά από τρία διαδοχικά παιχνίδια μπροστά στο κοινό της.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Ρίγας Σκόλα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα δέκα από τα έντεκα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.