Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΛΟΝΤΡΙΝΑ

Την πρώτη της νίκη μετά από τρία παιχνίδια και απολογισμό δυο ισοπαλίες και μια ήττα, πανηγύρισε και πάλι η Λοντρίνα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κλαούντιο Τενκάτι φιλοξενήθηκε από την Βίλα Νόβα, από την έδρα της οποίας και έφυγε με τους τρεις βαθμούς, επικρατώντας με σκορ 1-2. Μεγάλος πρωταγωνιστής στην αναμέτρηση αυτή ήταν ο Ζε Ραφαέλ, ο οποίος σημείωσε και τα δυο τέρματα της ομάδας του. Άνοιξε το σκορ στο 61ο λεπτό της αναμέτρησης και παρότι είδε τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 88′, εν τέλει στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έστειλε και πάλι την μπάλα στα δίχτυα, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του. Μια νίκη που φέρνει την Λοντρίνα στην έκτη θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 42 βαθμούς και σε περίπτωση νίκης απόψε μπορεί να “πιάσει” την Αβαΐ στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Παράλληλα, με 21 τέρματα παθητικό διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας. Εκτός αποστολής από το παιχνίδι με την Οέστε είναι ο Ζε Ραφαέλ, ο οποίος και είναι τιμωρημένος.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Βίλα Νόβα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΟΕΣΤΕ

Αγνοεί τη νίκη εδώ και έξι παιχνίδια η Οέστε, η οποία μετράει δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες σε αυτό το αρνητικό σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φερνάντο Ντινίζ φιλοξένησε την Γκοϊάς, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 1-2. Ούσα πίσω στο σκορ με δυο γκολ διαφορά από το πρώτο ημίχρονο κιόλας, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Ρικάρντο Μπουένο στο 77ο λεπτό. Αυτή ήταν και η τρίτη της ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της. Μετά και από αυτή την ήττα της, η Οέστε βρίσκεται στην 16η θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 31 βαθμούς, ούσα τέσσερις πάνω από την Μπραγκαντίνο και τη ζώνη του υποβιβασμού. Τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και έξι ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, έχοντας γνωρίσει την ήττα στα τρία πιο πρόσφατα, και με τον Ντινίζ να βρίσκεται υπό πίεση και να θέλει πάση θυσία τη νίκη στο αποψινό παιχνίδι. Δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Γκοϊάς για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.