Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ

Την δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα κατάφερε να πανηγυρίσει την προηγούμενη αγωνιστική η Φόρεστ Γκριν, μετά και από αυτή κόντρα στην Μπρόμλεϊ (1-0). Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Μαρκ Κούπερ φιλοξενήθηκε από την Μπρέιντρι Τάουν, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη 0-1 χάρη στο τέρμα που σημείωσε στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μαρς-Μπράουν. Αυτό ήταν και το δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι που η Φόρεστ Γκριν παίρνει τη νίκη χάρη σε τέρμα του 24χρονου μέσου. Μια νίκη που χρειαζόταν το σύνολο του Κούπερ για να ανέβει και πάλι ψυχολογικά και να διεκδικήσει κάτι θετικό στο φετινό πρωτάθλημα. Μετά και το τρίποντο αυτό, παραμένει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 26 βαθμούς, ούσα και ένα πίσω από την πρωτοπόρο Ντάγκεναμ & Ρεντ. Κόντρα στην Μπάροου θέλει να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα, έχοντας απολογισμό τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες μπροστά στο κοινό της. Απόντες από το σημερινό παιχνίδι είναι οι τραυματίες Σινκλέρ (ΕΠ) και Γουέντγκμπερι (ΜΕ).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Μπρέιντρι Τάουν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (παίξτο στην Betshop)

Το Φόρεστ Γκριν – Μπάροου παίζει στην Betshop

ΜΠΑΡΟΟΥ

Αήττητη παραμένει η Μπάροου, εδώ και εφτά αγωνιστικές, μετρώντας πέντε νίκες και δυο ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Προερχόμενη από την εκτός έδρας νίκη επί της Λίνκολν (1-2), η ομάδα του Πολ Κοξ φιλοξένησε την Γιορκ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει ακόμη μια νίκη με σκορ 2-0. Μετά από ένα “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με το τέρμα του Λίβσι στο 56ο λεπτό, ενώ εννέα λεπτά αργότερα το αυτογκόλ του Φράι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Μετά και από αυτή τη νίκη της, η Μπάροου “συγκατοικεί” στην τρίτη θέση με την Μάκλσφιλντ, έχοντας αμφότερες από 24 βαθμούς, τρεις λιγότερους από την πρώτο Ντάγκεναμ & Ρεντ και δυο από την δεύτερη Φόρεστ Γκριν. Παραμένει αήττητη μπροστά στο κοινό της, όπου και έχει απολογισμό τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Έχει επικρατήσει στα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, όπου και μετράει επίσης μια ισοπαλία και δυο ήττες. Μοναδικό πρόβλημα για τον Πολ Κοξ στο σημερινό παιχνίδι με την Φόρεστ Γκριν, είναι ο τραυματίας Σον Μπίλεϊ (ΑΜ).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Γιορκ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.