Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

*Λιγκ Καπ Αγγλίας – 2ος γύρος. Νοκ-άουτ η αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και -αν χρειαστεί- πέναλτι.

ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ (ΤΣΑΜΠ.)

Να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα θέλει σήμερα η Μπλάκμπερν, η οποία δεν έχει κάνει και το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στη σεζόν. Η ομάδα του Όουεν Κόιλ αγνοεί τη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, όπου μετά από τέσσερα παιχνίδια μετράει μια ισοπαλία και τρεις ήττες, προερχόμενη από το εντός έδρας 2-2 με την Μπάρτον, σε ένα παιχνίδι που προηγήθηκε δυο φορές και δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης για το τελικό αποτέλεσμα, δυο λεπτά πριν από το φινάλε της αναμέτρησης. Στο προηγούμενο γύρο του Λιγκ Καπ, η Μπλάκμπερν φιλοξενήθηκε από την Μάνσφιλντ, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 1-3. Αν και προηγήθηκε στο πρώτο μέρος, με το τέρμα του Στόουκς (29′), με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο ξεκίνημα της επανάληψης. Ωστόσο, αυτό το ισόπαλο αποτέλεσμα δεν κράτησε για πολύ, καθώς η Μπλάκμπερν πήρε και πάλι το προβάδισμα με τον Ντάφι στο 54ο λεπτό και ένα λεπτό αργότερα ο Στόουκς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Για τη σημερινή αναμέτρηση με την Κρου, δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα απουσιών.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Μπάρτον για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

ΚΡΟΥ (League 2)

Αήττητη παραμένει μέχρι τώρα η Κρου, σε όλες τις διοργανώσεις, όπου και μετράει δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Στον προηγούμενο γύρο του Λιγκ Καπ, η ομάδα του Στίβεν Ντέιβις φιλοξενήθηκε από την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, κόντρα στην οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ από το έκτο λεπτό της αναμέτρησης, με την Κρου να ισοφαρίζει ένα λεπτό πριν από το φινάλε, με το τέρμα του Λόου. Οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση, όπου οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, με τον Λόου να βρίσκει και πάλι δίχτυα στο 100ο λεπτό, με την Κρου να παίρνει την πρόκριση στην επόμενη φάση. Η νίκη αυτή ήταν και η τελευταία της για φέτος, καθώς έκτοτε μετράει τρεις διαδοχικές ισοπαλίες κόντρα σε Πόρτσμουθ (0-0), Χάρτπουλ (3-3) και Νιούπορτ (1-1), όλες για το πρωτάθλημα. Δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες για το σημερινό παιχνίδι με την Μπλάκμπερν.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Νιούπορτ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.