Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΜΠΑΪΑ

Στο βαθμό της ισοπαλίας αρκέστηκε την προηγούμενη αγωνιστική η Μπαΐα, με αποτέλεσμα να παραμείνει αήττητη για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι, μετά και τη νίκη επί της Γκοϊάς. Η ομάδα του Γκούτο Φερέιρα φιλοξενήθηκε από την Κλ. Ρεγκάτας, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει προβάδισμα δυο τερμάτων στο παιχνίδι, με τα τέρματα των Αλάνο (3′) και Ζουνίνιο (68′). Ωστόσο, αρκέστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας, καθώς οι γηπεδούχοι σκόραραν δις στο τελευταίο δεκάλεπτο και έφεραν το παιχνίδι στα ίσια, παρότι αγωνίζονταν με αριθμητικό μειονέκτημα από τα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους. Με το βαθμό που πήρε από την αναμέτρηση αυτή, η Μπαΐα έφτασε τους 40 βαθμούς σε 27 παιχνίδια και ισοβαθμεί στην έκτη θέση με τις Κρισιούμα, Κλ. Ρεγκάτας και Σεαρά, με την τελευταία να έχει και ένα παιχνίδι περισσότερο. Εννέα νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, ούσα αήττητη στα πέντε τελευταία παιχνίδια μπροστά στο κοινό της (4-1-0). Για την αποψινή αναμέτρηση δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Κλ. Ρεγκάτας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΚΡΙΣΙΟΥΜΑ

Τη τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα κατάφερε να πανηγυρίσει την προηγούμενη αγωνιστική η Κρισιούμα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Οέστε (4-0) και Κλ. Ρεγκάτας (1-2). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρομπέρτο Καβάλο φιλοξένησε την ουραγό της βαθμολογίας, Σαμπάιο, της οποίας και επικράτησε με 1-0, χάρη στο τέρμα που σημείωσε στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης ο Νιλτίνιο. Μια νίκη που διατήρησε τα χαμόγελα στο στρατόπεδο της ομάδας, ελπίζοντας πως θα συνεχίσει στα θετικά αποτελέσματα και κόντρα στην Μπαΐα, με την οποία και ισοβαθμούν. Πιο συγκεκριμένα, η Κρισιούμα βρίσκεται στην έκτη θέση με 40 βαθμούς και στην ισοβαθμία με τις Μπαΐα, Κλ. Ρεγκάτας και Σεαρά. Τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και εφτά ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Απών από την αποψινή αναμέτρηση είναι ο Νιλτίνιο, ο οποίος συμπλήρωσε κίτρινες κάρτες. Αντιθέτως, στη διάθεση του προπονητή του είναι κανονικά και πάλι ο τερματοφύλακας Λουίζ Σίλβα, που εξέτισσε την τιμωρία του.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Σαμπάιο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.