*4η αγωνιστική

*Οι 12 τελευταίοι μεταξύ τους αγώνες έχουν λήξει under 2,5

*Οι έξι τελευταίοι μεταξύ τους αγώνες έχουν λήξει N/G

ΖΟΥΒΕΝΤΟΥΔΕ

Προηγούμενο ματς: Η Ζουβεντούδε έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Βίλα Νόβα, με γκολ που δέχθηκε από τον Νέτο Πεσόα στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης, χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα την αντίπαλο της με ισοφάριση.

Η Ζουβεντούδε ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Βίλα Νόβα, έχοντας αρχίσει πάρα πολύ κακά το εθνικό πρωτάθλημα, με αυτή να είναι η τρίτη της συνεχόμενη ήττα, όλες σε ισάριθμες αγωνιστικές. Δείχνει να έχει πρόβλημα στην “εναέρια” κυκλοφορία, αφού τα δύο γκολ που οδήγησαν στις πιο πρόσφατες ισάριθμες ήττες, ήρθαν με κεφαλιές.

Και στο γήπεδό της έχει πετύχει τρεις νίκες σε έξι αναμετρήσεις, έχοντας γνωρίσει και δύο ήττες στο συγκεκριμένο διάστημα.

Ο τεχνικός της, Πιντάδο, ακόμη ψάχνει τον σωστό τρόπο παιχνιδιού για την ομάδα του, αλλά αν δεν τον βρει σύντομα, μάλλον θα αποτελέσει παρελθόν, ειδικά με το κακό ξεκίνημα που έχει κάνει στη σεζόν. Αλλωστε πρόκειται για μία ομάδα που πέρυσι έπαιζε στην κορυφαία εθνική κατηγορία.

Τραυματίες και απόντες παραμένουν οι μέσοι Ιρμερ, Εμερσον Σάντος και ο επιθετικός Τζεουβάνιο που ακόμη δεν έχει κάνει ντεμπούτο με την ομάδα.

Ζουβεντούδε Στατιστικά

*Εχει δύο σερί under 2,5 και N/G

*Εχει 4/6 G/G εντός έδρας

ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ

Προηγούμενο ματς: Η Γκουαρανί κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Ιτουάνο, σκοράροντας με πέναλτι του Ντιόγκο Ματέους στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, αν και γλίτωσε αρκετές φορές την ισοφάριση στο δεύτερο μισό του αγώνα.

Η Γκουαρανί επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Ιτουάνο, αλλά με μεγάλη δόση τύχης, πετυχαίνοντας τρίτη συνεχόμενη νίκη, όλες στο εθνικό πρωτάθλημα της χώρας, ούσα μία από τις τέσσερις ομάδες που ξεκίνησαν τη σεζόν με 3/3 νίκες. Πάντως μετά την ισοπαλία της Κρισιούμα χθες, είναι στο -1 από την κορυφή, έχοντας ξεκινήσει αρκετά καλά το φετινό εθνικό πρωτάθλημα.

Δύο απουσίες προέκυψαν για την ομάδα, αυτές του γκολκίπερ Τόνι και του αριστερού μπακ, Ντιέγκο Πορφίριο που τραυματίστηκαν και θα λείψουν από τον σημερινό αγώνα.