*Στον πρώτο γύρο: Χάνσα Ρόστοκ – Χόλσταϊν Κίελ 1-3

*GG στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΧΟΛΣΤΑΪΝ ΚΙΕΛ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-0) της Έλβερσμπεργκ. Τα γκολ πέτυχαν οι Ματσίνο (39′) και Σάντερ (49′).

Αλώνοντας την έδρα της Χόλσταϊν Κίελ πριν από δύο βδομάδες, η Χόλσταϊν Κίελ διατηρήθηκε στη 2η θέση και στο +5 από το Αμβούργο, στην προσπάθεια που κάνει για απευθείας άνοδο στην Μπουντεσλίγκα. Σκόραρε λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου και “καθάρισε” την μπουγάδα με την έναρξη του δευτέρου κάνοντας το 2Χ2 στο πρωτάθλημα.

Παράλληλα έδωσε συνέχεια στο μίνι αήττητο σερί που “τρέχει” (2-1-0), γνώρισε μία ήττα σε επτά αγωνιστικές από την πρωτοπόρο Ζανκτ Πάουλι (4-3 εντός) στις 23 Φεβρουαρίου (τέσσερις νίκες, δύο ισοπαλίες). Οι “πελαργοί” πανηγύρισαν τη νίκη στα δύο τελευταία ντέρμπι με τη Χάνσα Ρόστοκ, αμφότερα μακριά από την έδρα τους.

ΧΟΛΣΤΑΪΝ ΚΙΕΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

ΧΑΝΣΑ ΡΟΣΤΟΚ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Γκρόιτερ Φιρτ. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Νάιντχαρτ (40′).

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο οδηγήθηκε στη διακοπή του πρωταθλήματος η Χάνσα Ρόστοκ, πανηγυρίζοντας δύο σερί νίκες με το ίδιο σκορ (1-0) κόντρα σε Μπράουνσβαϊγκ (εκτός) και Γκρόιτερ Φιρτ (εντός). Κόντρα στην τελευταία εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική εμφάνιση που πραγματοποίησε στο πρώτο ημίχρονο, παράλληλα είχε σε εγρήγορση τον τερματοφύλακα Κόλκε που κατέγραψε τέσσερις αποκρούσεις.

Διατηρήθηκε στη 16η θέση που οδηγεί στα πλέι άουτ, στο -1 από τη ζώνη παραμονής και στο +1 από την Μπράουνσβαϊγκ. Στις επτά τελευταίες εξόδους της στη 2. Μπουντεσλίγκα έχει απολογισμό 1-2-4: Δεν κατάφερε να σκοράρει στις τέσσερις, κράτησε το μηδέν μόλις σε δύο.