Προτελευταία αγωνιστική

*Σε ουδέτερη τοποθεσία.

*Με n/g ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 6 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΧΕΝΑΝ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με 3-0 άνευ αγώνα απέναντι στη Σενζέν, με τους αντιπάλους της να μη συμπληρώνουν αποστολή για το συγκεκριμένο παιχνίδι, λόγω covid-19.

Εντός αγωνιστικού χώρου δεν έχει νίκη εδώ και τρεις αγωνιστικές (0-2-1), με τα τρία αυτά παιχνίδια να ολοκληρώνονται με under2.5 γκολ. Το αρνητικό αυτό σερί την έφερε στην 7η θέση της βαθμολογίας, εκτός διεκδίκησης ενός εισιτηρίου για το Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης σεζόν. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 18 από τις 32 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Τιμωρημένος παραμένει ο Καράνγκα. Θα έχει απουσίες λόγω covid-19, με τα ονόματα των παικτών που νοσήσαν να μην είναι γνωστά.

ΧΕΝΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*3 συνεχόμενα 2-3 γκολ.

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΑΝΓΚΑΙ ΣΕΝΧΟΥΑ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με 0-3 απέναντι στην Κανγκτζού, την περασμένη αγωνιστική. Κυριάρχησε καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, παίρνοντας δίκαια το προβάδισμα στο 27ο λεπτό. Έκανε το 0-2 με το καλημέρα του β’ μέρους (50′), με το υπόλοιπο παιχνίδι να αποκτά διαδικαστικό χαρακτήρα. Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές. Αδιάφορη βαθμολογικά εδώ και αρκετές αγωνιστικές, βρίσκεται στην 11η θέση του πρωταθλήματος, με το βάρος της να πέφτει πλέον στο κύπελλο, όπου θα αντιμετωπίσει την Κανγκτζού στα προημιτελικά. Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 20 από τις 32 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Εκτός για το υπόλοιπο της σεζόν ο Μπασογκόγκ. Τιμωρημένος ο Κάο.