30η αγωνιστική

*Σε ουδέτερη τοποθεσία.

*Με over2.5+g/g ολοκληρώθηκαν οι 4/5 τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΧΕΜΠΕΙ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε ακόμη μια ήττα, αυτή τη φορά με 0-4 από τη Μεϊζχού Χάκα, την περασμένη αγωνιστική. Το παιχνίδι είχε τελειώσει από το πρώτο κιόλας μισάωρο, με τη Χεμπέι να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 0-3 στο 28′. Δεν απείλησε καθόλου στη συνέχεια, με το τελικό 0-4 να διαμορφώνεται στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αυτή ήταν η 28η ήττα της σε 29 παιχνίδια πρωταθλήματος. Με αρνητικό σύνολο βαθμών, έχει υποβιβαστεί εδώ και μερικές αγωνιστικές στη 2η κατηγορία. Αγωνίζεται ουσιαστικά όλη τη χρονιά με την ομάδα Νέων και τα οικονομικά της προβλήματα είναι τέτοια που δεν ξέρει αν θα υπάρχει σα σύλλογος την επόμενη σεζόν.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

ΧΕΜΠΕΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*10 συνεχόμενα over2.5 γκολ.

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΓΚΟΥΟΑΝ ΠΕΚΙΝΟΥ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 1-3 από την Νταλιάν, την περασμένη αγωνιστική. Μετά από ένα μέτριο ποιοτικά α’ μέρος, έμεινε πίσω στο σκορ με το καλημέρα του 2ου ημιχρόνου (49′), με την ίδια να μην απειλεί ουσιαστικά την αντίπαλο της. Δέχτηκε το 0-2 στο 76ο λεπτό, πίεσε για να μειώσει και κόντρα στη ροή του αγώνα δέχτηκε το 0-3 στο 88′, μετά από τραγικό λάθος του τερματοφύλακα της. Το τελικό 1-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, στο -6 από την προνομιούχο πρώτη τριάδα και την 3η Ζεζιάνγκ. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 19 από τις 29 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.