10η αγωνιστική

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 4 από τις τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΧΕΛΣΙΝΓΚΦΟΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-1 από την Κουόπιο, για την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, με πολλές φάσεις εκατέρωθεν, ήταν εκείνη που έμεινε πίσω στο σκορ στο 26ο λεπτό. Δεν κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης στο υπόλοιπο παιχνίδι, με το β’ μέρος να είναι πολύ κακό ποιοτικά, με ελάχιστες ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες. Έτσι, το 0-1 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Μεσοβδόμδα, επικράτησε εκτός έδρας της Πόξιτ με 0-7, για το κύπελλο. Δεν έχει ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα μετά από οκτώ αγώνες (0-3-5)και βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -9 από την πρώτη εξάδα, με παιχνίδι λιγότερο από την 6η Ίλβες. Εντός έδρας μετράει τρεις συνεχόμενες ήττες, έχοντας αποτύχει να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα και στις τρεις.

Τραυματίας ο Σάβιο Ρομπέρτο.

Χέλσινγκφορς Στατιστικά

*Με 2-3 γκολ ολοκληρώθηκαν τα 3 από τα 4 φετινά εντός έδρας παιχνίδια της.

ΧΟΝΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία χωρίς γκολ απέναντι στην Ίλβες, για την περασμένη αγωνιστική. Μετά από ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο β’ μέρος, με τους φιλοξενούμενους να μην την απειλούν ουσιαστικά. Σπατάλησε μερικές πολύ καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, όντας φλύαρη στην τελική προσπάθεια, με το 0-0 να μην αλλάζει μέχρι τέλους.

Δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη για τη Χόνκα (0-1-1). Βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας, στο +3 από την εξάδα υποβιβασμού, με δύο αγώνες λιγότερους από την 7η Χάκα. Μετράει 1 νίκη στα 4 εκτός έδρας παιχνίδια της ως τώρα στο πρωτάθλημα, με τα τελευταία 3 να ολοκληρώνονται με 2-3 γκολ.