*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σεντ Τζόνστον-Χαρτς 0-2.

ΧΑΡΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μάδεργουελ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Σάνκλαντ στο 27’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 71’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σπάιταλ με πέναλτι στο 78’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άμεση επιστροφή στις νίκες για τη Χαρτς. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ, ενώ στη συνέχεια υπέκυψε σε παράβαση εντός περιοχής, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους γηπεδούχους να μειώσουν από την άσπρη βούλα.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, θέλοντας να δημιουργήσει ένα σερί θετικών αποτελεσμάτων, ώστε να παραμείνει ή και να ανέβει ιδανικά ψηλότερα στο βαθμολογικό πίνακα. Φαίνεται να έχει βρει ρυθμό επιθετικά, σκοράρει με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της, όμως θα χρειαστεί μεγαλύτερη σταθερότητα στα μετόπισθεν, αφού είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις στις οποίες κράτησε ανέπαφη την εστία της.

Χαρτς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΝΤ ΤΖΟΝΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ρος Κάουντι με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Κάρεϊ στο 71’.

Κομβικής σημασίας νίκη για τη Σεντ Τζόνστον στη μάχη που δίνει από νωρίς για παραμονή. Παρέμεινε σταθερή αμυντικά καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ εκμεταλλεύτηκε μία από τις ευκαιρίες που δημιούργησε, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ στην επανάληψη.

Ρυθμό φαίνεται να έχει βρει τελευταία, καθώς «τρέχει» αήττητο σερί τριών αγωνιστικών, ενώ μάλιστα ηττήθηκε μόλις σε μία από τις τελευταίες πέντε αναμετρήσεις της. Σκόραρε και στα τρία πρόσφατα παιχνίδια της, αλλά μόλις σε ένα κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, δείχνοντας πως ακόμα έχει προβλήματα σε αυτόν τον τομέα. Απέφυγε μεν την τελευταία θέση του πρωταθλήματος έστω και προσωρινά, αλλά γνωρίζει πως θα χρειαστεί πολλά παραπάνω θετικά αποτελέσματα προκειμένου να μην βρεθεί στο τέλος της σεζόν σε δύσκολη θέση.