*10η αγωνιστική

*Over 3,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΧΑΡΤΜΠΕΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-1) από τη Βόλφσμπεργκερ. Ο Τάντιτς με πέναλτι στο 25′ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Την ανατροπή των δεδομένων πραγματοποίησαν οι Μπάριμπο (42′), Κέρσμπαουμ (59′) και Ρέσερ (90+3′).

Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το προβάδισμα που πήρε στο 25′ η Χάρτμπεργκ, επιστρέφοντας με άδεια χέρια από την έδρα της Βόλφσμπεργκερ (3-1) πριν από δύο βδομάδες. Την διατήρησε ζωντανή για ένα θετικό αποτέλεσμα μέχρι τις καθυστερήσεις ο τερματοφύλακας Σβέτε καταγράφοντας έξι αποκρούσεις.

Χωρίς νίκη σε τέσσερις αναμετρήσεις παραμένει η Χάρτμπεργκ (0-1-3), εντός έδρας σημείωσε δύο νίκες και ισάριθμες ήττες με διαφορά γκολ 4-6. Δεν αποκλείεται να επιστρέψει στους αγωνιστικούς χώρους ο Καραμαρκό, μετά τον τραυματισμό που τον ταλαιπώρησε. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Αϊντίν.

ΧΑΡΤΜΠΕΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δέχτηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΛΑΓΚΕΝΦΟΥΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (4-1) της Άλταχ. Ο Τίμπιντι έκανε το 1-0 στο 39′, απάντησαν για τους φιλοξενούμενους οι Πινκ (45′, 51′, 78′) και Μπόναχ (90+3′).

Με τον πλέον εμφατικό τρόπο επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα η Κλάγκενφουρτ, μετά την ήττα που γνώρισε εντός έδρας από την Στουρμ Γκρατς (2-0). Πριν από δύο βδομάδες υπέταξε την Άλταχ επικρατώντας με 4-1 στην “CASHPOINT Arena”. Δεν πτοήθηκε από το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 39′, πάτησε τέρμα το γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο σκοράροντας τρεις φορές σε έξι ευκαιρίες εντός εστίας.

“Είμαστε ακόμα στο ξεκίνημα της σεζόν, υπάρχει δρόμος μπροστά μας”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο 31χρονος Αυστριακός επιθετικός Πινκ που μετράει έξι γκολ στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές (σύνολο επτά).