*9η αγωνιστική

*Η Χάρογκεϊτ δεν έχει κερδίσει ποτέ στην έδρα της την Σάλφορντ, με τέσσερις ήττες σε έξι αγώνες.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρογκεϊτ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Σάτον, σε ένα παιχνίδι που βρέθηκε πίσω στο σκορ με τέρμα του Μπιούτιμαν στο 21’, αλλά αφού είχε δύο δοκάρια, ισοφάρισε με πέναλτι του Αρμστρονγκ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Όμως δέχθηκε και δεύτερο τέρμα από τον Κουάσι στο 70’ και δεν απείλησε έντονα με ισοφάριση, ειδικά μετά την αποβολή παίκτη της τρία λεπτά αργότερα.

Η Χάρογκεϊτ ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Σάτον, με αυτήν να είναι η τέταρτη συνεχόμενη της ήττα, ενώ στο γήπεδό της, αν και κέρδισε το πρώτο παιχνίδι της σεζόν, απέναντι στη Σουίντον, από τότε δεν έχει κερδίσει ξανά εντός, χωρίς να έχει πετύχει καν γκολ!

Παραμένει πάρα πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στο +4 από την ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας μείνει λίγο πίσω, όχι όμως πάρα πολύ μακριά, στο -5 συγκεκριμένα από τα πλέι οφς για την άνοδο.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού από πέρυσι οι αμυντικοί ΜακΑρντλ, Σμιθ, ενώ χτύπησαν και ο νεοαποκτηθείς επιθετικός Ράιτ, με τον μέσο Φόλκινγχαμ, ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή των τραυματιών μέσων Ντούλεϊ, Τόμπσον που θα λείψουν επίσης. Και τιμωρημένος είναι ο μέσος Χόρμπερι.

Χάρογκεϊτ Στατιστικά

*Εχει 8/9 N/G στη σεζόν, 4/4 εντός έδρας

*Εχει δύο σερί αγώνες με 2-3 γκολ, 5/9 στη σεζόν.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΑΛΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σάλφορντ ήταν καλύτερη, πιο επιθετική και επικίνδυνη, αλλά τελικά περιορίστηκε στο 2-2 εντός έδρας με την Κρόουλι, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να κερδίσει προς το τέλος, αλλά είχε δοκάρι. Νωρίτερα είχε ανοίξει το σκορ πολύ νωρίς, με τον Χέντρι μόλις στο τρίτο λεπτό, πριν δεχθεί την ισοφάριση από τον Νίκολς στο 29’, ενώ προηγήθηκε εκ νέου με τον Γουάτσον στο 56’, πριν ισοφαριστεί ξανά από τον Φραντσιλέτ στο 66ο λεπτό.

Η Σάλφορντ δεν εκμεταλλεύτηκε την υπεροχή της, φέρνοντας τελικά 2-2 εντός έδρας απέναντι στην Κρόουλι, «πετώντας» ουσιαστικά δύο βαθμούς, αφού αυτά είναι από τα παιχνίδια που πρέπει να τα κερδίζει μία ομάδα που διεκδικεί άνοδο. Πάντως μέχρι στιγμής έχει χάσει μόνο από την Ντονκάστερ εκτός έδρας στο πρωτάθλημα, αλλά και με μόνο μία νίκη μακριά από την έδρα της σε αυτόν τον θεσμό.

Είναι πάντως εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, σε απόσταση βολής, στο -1 συγκεκριμένα, από την πρώτη τριάδα που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, αλλά και από την όγδοη θέση που αφήνει εκτός πλέι οφς, στο +3 για την ακρίβεια.

Εξακολουθούν να απουσιάζουν λόγω τραυματισμών οι αμυντικοί Ισταμ, Σέπαρντ και ο μέσος Μάλαν που δεν έχουν παίξει, ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή του αμυντικού Νάρτεϊ που έχει κάποιες ενοχλήσεις.