*11η αγωνιστική

*Η Χάλιφαξ κέρδισε και τα δύο περσινά παιχνίδια της με την Γουέιμαουθ, σε συνδυασμό με G/G και over 2,5.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΧΑΛΙΦΑΞ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Χάλιφαξ όχι απλά κέρδισε έναν αγώνα έξι βαθμών, το πέτυχε με ανατροπή και ενώ έχανε με 0-2 και έπαιζε και με παίκτη λιγότερο, επικρατώντας 3-2 εντός έδρας της Νοτς Κάουντι, με τρία γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα! Ενας τρόπος νίκης που αδιαμφισβήτητα της δίνει μεγάλη ώθηση για τη συνέχεια. Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη της στα έξι τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει, αλλά και τέταρτη συνεχόμενη στο γήπεδό της, μετά την ήττα της πρεμιέρας εκεί.

Είναι αρκετά ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, σε μικρή απόσταση ασφαλείας, στο +5 συγκεκριμένα, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί σε αυτά, ενώ είναι σε απόσταση βολής, στο -3 για την ακρίβεια, από την κορυφή και την θέση απευθείας ανόδου.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών ο μέσος Σάμερφιλντ και ο αμυντικός Μπεν, με τον τελευταίο να αναμένεται να μείνει μεγάλο χρονικό διάστημα εκτός δράσης, ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή του αμυντικού Ντέμπρα που έχει κάποιες ενοχλήσεις, αλλά και του επιθετικού Βέιλ που έχει ένα πρόβλημα στον αστράγαλο. Και τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Μπράντμπερι που εκτίει την πρώτη από τις τρεις αγωνιστικές της ποινής της.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Χάλιφαξ κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Νοτς Κάουντι, όχι απλά με ανατροπή, αλλά πετυχαίνοντας την με 10 παίκτες! Βρέθηκε να χάνει με 0-2 από τα γκολ των Ροντρίγκες (30’), Λέισι (57’), ενώ τρία λεπτά αργότερα έμεινε με παίκτη λιγότερο! Και όμως αντέδρασε, μείωσε με τον Σλιου στο 79’, ισοφάρισε με τον Γουότερς στο 86’ και πήρε τη νίκη με γκολ του Γουαρμπάρτον στο 90’!

Χάλιφαξ Στατιστικά

*Εχει 6/10 over 2,5 (δες το στην Betshop)

*Εχει 4/5 over 2,5

ΓΟΥΕΪΜΑΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γουέιμαουθ έχασε δια περιπάτου με 3-0 εκτός έδρας από την Μπρόμλεϊ, χωρίς να σταθεί ανταγωνιστικά απέναντι στην αντίπαλο της. Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη ήττα, τέταρτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει. Και μακριά από το γήπεδο της έχει τέσσερις ήττες σε πέντε αγώνες, έχοντας κερδίσει μόνο έναν!

Είναι αρκετά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, εκτός ζώνης υποβιβασμού, αλλά σε απόσταση βολής – «αναπνοής» από αυτήν, στο +1 για την ακρίβεια. Και έχει τη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος, μαζί με άλλη μία ομάδα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γουέιμαουθ έχασε με 3-0 εκτός έδρας από την Μπρόμλεϊ, με το παιχνίδι να τελειώνει γι’ αυτήν από το πρώτο ημίχρονο, αφού δέχθηκε δύο γκολ σε αυτό το διάστημα, από τον Τσικ στο 10’ και τον Μπους στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, πριν διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Αλάμπι στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης.