2ος γύρος του Λιγκ Τρόφι. Νοκ άουτ παιχνίδι, σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια ακολουθούν απευθείας πέναλτι.

*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Στο πρωτάθλημα: Χαλ – Κρου 1-0.

ΧΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Αν και ήταν ανώτερη από την αντίπαλο της στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Όξφορντ, δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς, μένοντας στο 1-1. Παραμένει, βέβαια, στην κορυφή της Α’ Αγγλίας με 43 βαθμούς μετά από 15 αγωνιστικές, δύο περισσότερους από τη 2η Λίνκολν. Τρέχει αήττητο σερί εννέα αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις, έχοντας κερδίσει στους επτά από αυτούς. Στον 1ο γύρο του Λιγκ Τρόφι συμμετείχε σε όμιλο με τους Νέους της Λέστερ, την Χάρογκεϊτ και την Γκρίμσμπι, τερματίζοντας στην 1η θέση με έξι βαθμούς.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με αντίπαλο την Όξφορντ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 10ο λεπτό, πίεσε για την ισοφάριση και την πέτυχε στο 68ο λεπτό χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Ντόχερτι.

Χαλ Στατιστικά

*Goal / Goal τα ⅘ τελευταία παιχνίδια της. (bet365 παίξε νόμιμα)

*Μετράει τέσσερις σερί εντός έδρας νίκες σε όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΚΡΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Δεν κατάφερε να βάλει δύο νίκες στη σειρά η Κρου, η οποία το Σάββατο έμεινε στο 1-1 στην εκτός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο την Μπέρτον. Είχε προηγηθεί η εντός έδρας νίκη με 4-2 επί της Σουίντον, η οποία είναι και η μοναδική στα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Βρίσκεται στην 13η θέση της Α’ Αγγλίας, με 20 βαθμούς μετά από 16 αγώνες. Στο Λιγκ Τρόφι συμμετείχε σε όμιλο με Μπόλτον, Σριούσμπερι και την ομάδα Νέων της Νιουκάστλ, παίρνοντας την πρόκριση για την επόμενη φάση με δύο νίκες και μία ήττα.
Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με αντίπαλο την Μπέρτον. Αν και ήταν ανώτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 76’. Πίεσε για την ισοφάριση στη συνέχεια, την πέτυχε χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Ντέιλ δύο λεπτά πριν από τη συμπλήρωση των 90’.